Zoznam tých najlepších jedál ak chcete mať vždy zdravé a silné vlasy a nechty

Dobre vyvážená a zdravá strava podporuje nielen pokožku ale aj zdravý a rast vlasov a nechtov. Je veľmi dôležité sa o svoje telo starať tak z vonku tak zvnútra. Je dobré teda vedieť, že nádherne vyzerajúci vzhľad vlasov začína vnútri.

Pokiaľ chcete mať zdravé vlasy a nechty je čas pridať do svojho jedálnička potraviny, ktoré obsahujú živiny čo vám dopomôže k zdravému vzhľadu vlasov a nechtov. Presne také potraviny si teraz ukážeme.

1. Losos

Okrem toho že losos obsahuje veľké množstvo Vitamínu D a bielkovín, je tiež bohatý na Omega 3 mastné kyseliny, tie potom prispievajú k zdravému vzhľadu vlasov i nechtov.

Ak losos nie je vaším obľúbeným jedlom, máme pre vás niekoľko alternatív: sardinky, sleď, makrela, tekvicové semienka či avokádo.

2. Vlašské oriešky 

Nielenže obsahujú veľké množstvo Omega 3 mastných kyselín, obsahujú tiež biotín, ktorý zabraňuje vypadávaniu vlasov. Ďalej sú tiež bohaté na obsah Vitamínu E, ktorý je tiež zdraviu prospešný.

3. Šošovka

Šošovka je veľmi často zabúda ale jedná sa o veľmi zdravú strukovinu, ktorá je bohatá na železo, zinok, bielkoviny aj biotín.

4. Špenát

Špenát nie je obľúbený nielen medzi vegetariáni, ľudia by mali vedieť že je veľmi bohatý na veľa živín, ktoré výrazne pomáhajú zdravý nechtov a vlasov.

Obsahuje beta-karotén, kyselinu listovú a vitamín C.

5. Sladké zemiaky

Veľmi efektívny zdroj beta-karoténu, ktorý je v tele využívaný na produkciu Vitamínu A. Ľudia, ktorí potom trpia nedostatkom Vitamínu A sú náchylní k suchej pokožke alebo jej lúpanie.

6. Srvátková bielkovina

Ak vlasy trpia nedostatkom keratínu – ktorý je tvorený bielkovinami, začínajú vám vypadávať vlasy. Jedným z riešení je srvátková bielkovina, ktorú môžete napríklad pridať do svojej rannej Smoothie či ovsenej kaše.

ZDROJ: 12tomatoes.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>