Zoznam super trikov, ktoré vás zbavia otravného zubného povlaku lepšie ako drahé zubné pasty

V ústach sa vám neustále vytvára zubný povlak. Najmä z jedál, ktoré sú bohaté na cukry. Povlak sú vlastne baktérie, ktoré vám kazia zuby a ďasná. Ústa sú najviac znečistený orgán v ľudskom tele, pretože sú plné baktérií.

Na ústnu hygienu by ste mali dbať a preto si každodenne čistiť zuby a odstrániť z nich povlak. Každý z vás to už dúfam pozná a o svoje zuby sa pravidelne stará. No skúšali ste už aj iné metódy ako zubnú pastu? Niečo prírodné?

Prášok zo škrupiny orechov

Budete potrebovať 3 deci vody a pomletého prášku zo škrupiny orecha. Zmiešajte ich v malej miske a varte (stačí 15 minút). Nechajte vychladnúť a udržujte v izbovej teplote. Vyčistite si s tým zuby 2 až 3-krát za deň. Mali by ste odstrániť všetok povlak a popritom nepoškodiť si zuby.

Lipový kvet a slnečnicové semená

Na to budete potrebovať 4 čajové lyžičky slnečnicových semienok, 4 čajové lyžičky lipového kvetu a 1 liter vody. Všetky prísady zmiešajte dohromady vo väčšej nádobe. Nechajte pol hodinu odstáť. Po každom jedle si vyčistite touto zmesou zuby.

 

Kvasené víno a listy paliny pravej

Potrebujete 3 čajové lyžičky listov planiny pravej a 4 dl kvaseného vína. Zmiešajte ich dohromady vo väčšej miske. Misku zakryte a nechajte pár hodín odležať. Potom si s touto zmesou vyčistite zuby.

Soda bikarbóna

Toto je asi najľahší a najdostupnejší spôsob na zbavenie povlaku, pretože sóda bikarbóna sa nachádza v každej kuchyi. Naneste ju na mokrú kefku a jemne si vyčistite zuby.

ZDROJ:takprosto.cc

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>