Zoznam potravín, ktoré vám môžu ublížiť, ak ich budete jesť v nesprávnom čase

Ľudia si už viac uvedomujú svoju stravu, nie je vždy ľahké správne pochopiť všetky pravidlá zdravého stravovania. Napríklad konzumácia jabĺk v nesprávny čas môže spôsobiť zlepšenie črevných problémov namiesto zlepšenia trávenia. Našťastie to nie je raketová veda a základné pravidlá sa dajú veľmi ľahko dodržiavať.

Správny čas na konzumáciu vašich obľúbených jedál, aby ste dosiahli maximálny úžitok

Mäso

Mäso je skvelým zdrojom bielkovín a vitamínov B. Môže však nadmerne zaťažovať tráviaci systém. Preto je lepšie sa vyhnúť mu tesne pred spaním. Výber chudého mäsa a konzumácia potravy najmenej 3 hodiny pred spaním je vlastne dobrá voľba, pretože poskytuje pocit sýtosti a neobsahuje nadmerné množstvo kalórií, ktoré by mohli spôsobiť priberanie na váhe.

Môžete jesť mäso po celý deň, aby ste získali dostatok bielkovín. S jedlom to však buďte opatrní, pretože ťažké jedlo, ako je toto, môže byť pre vaše telo príliš ťažké stráviť.

Banány

Hoci sa banány môžu zdať ako dobrá možnosť začať ráno, ak sa konzumujú na lačný žalúdok, môžu skutočne znížiť energetickú hodnotu. Spočiatku budete pravdepodobne cítiť energetickú podporu vďaka vysokému obsahu cukru, ale po niekoľkých hodinách budete pravdepodobne opäť unavení a hladní. 

Mlieko

Mnoho ľudí od detstva začína svoje ráno pohárom mlieka, avšak dospelým to veľmi neprospieva. Mlieko sa ťažko trávi a preto ak si ho dáte ráno a ešte ho skombinujete s niečím iným, môže vás počas dňa potrápiť pálenie záhy a bolesti brucha. Ideálny čas na pohár teplého mlieka je večer, kedy vám pomôže upokojiť telo a pripraviť ho na spánok.

Orechy

Oriešky sa zdajú byť zdravou alternatívou na večerné chrumkanie, ale ak ich zjete veľa, budú sa vám dlho tráviť a môžete mať problémy so zaspávaním. Ak máte orechy v obľube, tak si ich doprajte radšej na raňajky alebo ako maškrtu medzi hlavnými jedlami počas dňa.

Citrusy

Šťava z citrusového ovocia obsahuje veľa kyseliny a ak si ju dáte s jedlom, alebo tesne po jedle, môže vás potrápiť pálenie záhy alebo pocit ťažkosti žalúdka. Preto je potrebné chvíľu po jedle počkať, než si dáte nejaký citrus alebo citrusový džús.

Fazuľa

Fazuľa je bohatá na vlákninu, takže večer by vám nadúvaním mohla narušiť pokojný spánok. Ideálny čas na jedenie fazule je obed alebo skorá večera, aby sa trávenie mohlo začať ešte predtým, než si ľahnete do postele.

Jablko

Nenechávajte si pochutenie na jablkách na večer. Jablko je síce zdravé a prospieva tráveniu, ale ak si ho dáte pred spaním, čakajú vás ťažké sny. V noci sa trávenie spomaľuje a jablko spôsobí, že sa vám bude tvoriť veľa plynov. Najlepší čas na konzumáciu jablka je ráno. Chrumkavé jablko vám pomôže po dlhom spánku naštartovať trávenie.

Jogurt

Jogurt sa často propaguje ako ideálne jedno na raňajky, ale v skutočnosti sa viac hodí ako desiata, či dezert. Ak si dáte jogurt na lačný žalúdok, spomalí sa vám trávenie a to vás bude trápiť počas celého dňa. Radšej si dajte jogurt hodinu až dve po hlavnom jedle a vtedy môžete z jogurtu vyťažiť všetky jeho zdraviu prospešné účinky.

ZDROJ.brightside.me

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>