Zoznam ľudových liekov na zbavenie sa celulitídy, ktoré sú účinnejšie ako drahé procedúry v salónoch

a girl cut off her cellulite, isolated on white

Dnešná téma sa bude týkať problémov, ktorým čelia ženy, ktoré chcú mať mladé a krásne telo. Mnoho žien sa pýta, ako sa doma zbaviť celulitídy a ako tento problém vyriešiť, musíte sa zoznámiť s pomerne veľkým súborom nástrojov a postupov.

Používanie kozmetiky a masáží

Vďaka pôsobeniu tepla má kozmetika vplyv na vrstvu tukov a začína sa boj proti celulitíde. Ale s jedným kozmetickým prípravkom tento problém nerieši problém s celulitídou , takže takéto prostriedky by sa dobre kombinovali s masážou alebo zábalmi.

V boji proti pomarančovej kôre je vynikajúca masáž alebo samomasáž, tým viac sa vykonáva pomerne ľahko a nebude si vyžadovať ďalšie náklady. Anticelulitídna masáž sa vykonáva nezávisle, iba musíte dodržiavať určité pravidlá:

  • je potrebné masírovať pomaly a presne, ľahko na ruky, posuvné ruky po pokožke s postupným zvyšovaním tempa;
  • ideálne kombinovať masáž so špeciálnymi krémami a gélmi, ktoré majú spevňujúci účinok;
  • na dosiahnutie dobrého výsledku by procedúra mala trvať najmenej 15 minút a všetky pohyby by sa mali vykonávať pohybom zdola nahor.

Aby ste sa zbavili celulitídy, mali by ste byť schopní používať nasledujúce techniky:

1. Hladenie, od ktorého začína akákoľvek masáž. Mierny pohyb dlane zdola nahor zlepšuje krvný obeh a pokožka sa pripravuje na ďalšie pôsobenie;

2. Trením, pri ktorom by mali byť dlane pevne pritlačené k telu. Táto technika pomáha odstraňovať podkožný tuk a zvyšuje elasticitu pokožky;

3. lisovanie, ktoré sa vykonáva prstami a dlaňami po obvode bokov a zadku;

4. Hĺbkové zahrievanie, pri ktorom je pokožka zachytená rukami a hnetená. Netlačte však príliš tvrdo! Takto je možné odstrániť skoré štádium celulitídy;

5. Potlesk, ktorý sa vykonáva dlaňou alebo päsťou.

Pre maximálny účinok môžete vyskúšať špeciálne anticelulitídne nádoby, ktoré sa pripájajú k problémovým oblastiam a masírujú. Výsledné vákuum pomáha ničiť tuk.

Používanie wellness stravy

Správna výživa zohráva pri odstraňovaní celulitídy obrovskú úlohu . Aby ste to dosiahli, budete si musieť zvoliť stravu, ktorá pomôže telu zbaviť sa prebytočného tuku a toxínov, zbaviť ho strávením príliš veľkého množstva potravín: rôzne polotovary, rafinované uhľohydráty.

Anticelulitídna strava by mala obsahovať:

  • zelenina (lepšie konzumovaná surová), ktorá pomôže vyčistiť telo : kapusta, baklažány, fazuľa, cibuľa, kôpor a paradajky;
  • Ovocie a bobule tiež čistia telo: jahody, maliny, kivi, jablká, grapefruity, citróny a slivky;
  • chlieb pozostávajúci z múky: hrubý, jačmeň, raž, pohánka;
  • strukoviny: hrášok, šošovica, fazuľa;
  • ryby (vynikajúce na reguláciu metabolizmu), dusené alebo varené;
  • minerálna voda, ktorá potrebuje najmenej 2 litre denne.

Nemusíte prísne stravovať, len jedlo by malo obsahovať asi polovicu zeleniny a ovocia. Zároveň je potrebné prestať jesť muffiny, slané, údené výrobky, živočíšne tuky a cukor.

Aplikácia špeciálnych cvičení

Spolu s masážou a správnou výživou je absolútne nevyhnutné zahrnúť do programu odstránenie celulitídy a cvičenia. Koniec koncov, bez nich sa nemôže rozlúčiť s „pomarančovou kôrou“. Je chybou si myslieť, že v tejto situácii je akýkoľvek šport užitočný.

Napríklad cvičenia na napnutie nôh môžu situáciu len prehĺbiť, pretože ešte viac zaťažujú žilovú sieť. Na prekonanie celulitídy musíte spáliť veľa kalórií a poskytnúť tkanivu krv. V tomto prípade môžete vyskúšať kúpanie, jogu, jogging, chôdzu.

Ak vás tieto cvičenia náhle pomôžu, môžete skúsiť lenivú gymnastiku, “čo vyžaduje obruč a švihadlo. Vďaka preskakujúcemu lanu je možné spevniť nohy, rýchlo sa zbaviť viditeľnej celulitídy, posilniť svaly lisu , ruky, znížiť hmotnosť. A ak pravidelne krútite obruč, nielen oranžová šupka pôjde, ale aj pás bude štíhlejší a tenší.

Pred tréningom pomocou švihadla a obruče je potrebné vykonať prípravu a zahriatie svalov. Môžete sa posadiť, oprieť sa rôznymi smermi, vstúpiť na miesto, zdvihnúť kolená, skočiť na prsty na nohách. Potom by malo byť vyhrievané telo zakryté anticelulitídou.

Tieto cvičenia je potrebné striedať napríklad ráno, aby ste skočili na švihadlo a večer – na otočenie obruče, takže výcvik bude trvať iba 15 minút. Ak sa prvýkrát vyskytnú ťažkosti so skokmi, mali by ste sa zastaviť a len tak chodiť po byte alebo stáť (jednoducho si nesadnúť). Po krátkom odpočinku môžete prípad dokončiť. Ak vykonávate tento komplex nepretržite (najmenej 30 minút denne), za mesiac môžete vidieť vynikajúci výsledok.

Ľudové lieky na zbavenie sa celulitídy

Existujú aj ďalšie možnosti boja proti celulitíde – rôzne výrobky, ktoré nájdete v každej kuchyni.

1. Káva. Zrnková káva má veľký vplyv na pokožku, ktorá by sa mala trieť v problémových oblastiach a nechať ju pôsobiť asi 20 minút.

2. Med. Môže sa použiť špeciálnou medovou masážou. Vyžaduje si to prírodný med, ktorý by sa mal aplikovať na problémové oblasti a urobiť ľahkú masáž: pritlačte dlaň k telu a okamžite ju roztrhnite. Jednoducho na pokožku nestriekajte, inak by ste mohli poškodiť iba kapiláry. Do medu môžete naliať aj niekoľko kvapiek grapefruitového, pomarančového alebo levanduľového oleja, zakryť zadok a stehná a potom vykonať rovnakú masáž 10 minút. Po uplynutí tejto doby med zafarbí a zostane po ruke. Teraz sú jeho zvyšky opláchnuté teplou vodou a vykonajte postup najmenej 10-krát.

Med dokonale zbavuje pokožku trosky, toxínov a tuku v pokožke a zlepšuje krvný obeh v hlbokých vrstvách epidermy.

3. Červené paprika. Ak chcete získať vynikajúci prostriedok proti celulitíde, je potrebné zmiešať mleté ​​korenie (3 polievkové lyžice), toľko škorice a rastlinného oleja (5 polievkových lyžíc). Potom sa hmota nanesie na problematické miesta, zabalí sa do fólie, umiestni sa pod prikrývku (alebo na teplé oblečenie), aby sa získal „saunový efekt“. Po pol hodine nasaďte kontrastnú sprchu a potom naneste krém na pokožku.

4. Éterické oleje. Pri prekonávaní celulitídy môžete do pokožky votrieť rôzne zmesi éterických olejov. Napríklad môžete zmiešať lieskový olej (90 ml) s 2 ml borovice, citrónu, eukalyptu, šalvie, cypřišového oleja. Ak chcete používať tento nástroj, musíte zmiešať 5 ml hotovej zmesi s olivovým olejom (5 čajových lyžičiek), všetko naliať do dlane a trieť v problémových oblastiach niekoľkokrát denne.

5. Zemiaky. Nasaďte si stehná a zadok zo surových olúpaných zemiakov (nakrájaných na kruhy), zakryte filmom a nechajte asi 30 minút. Tento postup by sa mal vykonávať tak často, ako je to možné, pretože je vynikajúcim stimulátorom bunkového metabolizmu.

6. Morská soľ. Ak chcete vstúpiť do vodného kúpeľa (najviac 40 stupňov), je možné pridať morskú soľ (500 g) alebo bielu hlinku, akceptovať podobný postup týždenne počas 15 minút. Týmto spôsobom telo prijíma tón, veselosť a odstraňuje trosku.

7. Zázvor. Vezmite zázvorový prášok, zmiešajte ho s rastlinným olejom a trite ho na problémové miesta. Po štvrťhodine sa všetko dôkladne umyje. Zázvor má vynikajúce vlastnosti: zlepšuje metabolické procesy, krvný obeh, odstraňuje stagnáciu.

Zbaviť sa celulitídy doma je celkom výzva. Je však vyriešený, iba prístup k nemu musí byť komplexný. Preto by ste počas boja proti tomuto + jej útoku mali pravidelne robiť špeciálne cvičenia, veľa sa pohybovať, robiť kontrastnú sprchu, jesť čerstvé ovocie a zeleninu, piť toľko vody (nie menej ako 2 litre denne) a samozrejme nezabudnúť na rôzne ľudové lieky.

ZDROJ:vaschuk.com.au

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>