Známky, že vaše pľúca zúfalo kričia o pomoc, ale ak dáte pozor, môžu vám zachrániť život

Čerstvý vzduch sa dnes stáva zriedkavým zdrojom, čo znamená, že viac ako kedykoľvek predtým musíme venovať pozornosť našim pľúcam a príznakom, ktoré nám dávajú, keď niečo nie je v poriadku. Ukazuje sa, že niektoré z týchto príznakov sa dajú ľahko vylúčiť, ale ak dáte pozor, môžu vám zachrániť život.

Tu sme zostavili niekoľko príznakov, ktoré by mohli naznačovať, že sa musíte zhlboka nadýchnuť čerstvého vzduchu a na záver bonus, ktorý vám povie, čo môžete urobiť pre zdravé pľúca.

1. Bolesť chrbta a ramien

 Aj keď je uvedená ako zriedkavý príznak, bolesť chrbta, ramien alebo dokonca hrudníka môže naznačovať začiatok rakoviny pľúc, ktorá, ak sa zistí v skorých štádiách, je veľmi pravdepodobne liečiteľná. Ak je táto bolesť silnejšia a trvá dlhšie ako obvyklá bolesť chrbta, alebo ak ju často prežívate, môže byť dobrý nápad ísť k lekárovi.

2. Kašeľ

3. Dýchavičnosť

Dýchavičnosť je najčastejšie spôsobená srdcovými alebo pľúcnymi chorobami, ako je astma či alergie. Ak to zažívate, je dobré zmeniť svoje prostredie a na chvíľu sa pokúsiť dostať von z mesta alebo vyskúšať efektívnejšie cvičenie. Ak pociťujete dýchavičnosť, často sa obráťte na svojho lekára.

4. Žlté oči a pokožka (žltačka)

Môže to byť ľahko odmietnuteľný stav, napriek tomu je to veľmi dôležité, pretože je to jasný indikátor problémov s pečeňou, ktoré môžu byť spôsobené rakovinou pľúc. Žltačka je stav, ktorý zožltne pokožku. Ovplyvňuje tiež bielu časť oka, ktorá mení farbu na svetlo žltú a pri akútnych ochoreniach tmavo žltú.

5. Nedostatok energie

Každý sa občas cíti unavený, je to normálne. Nedostatok spánku alebo stres môžu byť príčinou únavy, ale ak sa cítite abnormálne unavený veľmi často, kašeľ nezmizne a máte stratu chuti do jedla, môžete mať základné zdravotné ťažkosti.

Bonus: Tipy pre optimálne zdravie pľúc

Výskum a populárna veda sa zaviazali vytvárať povedomie širokej verejnosti o dôležitosti zdravia pľúc. Spolu s týmto pohybom si mnoho miest vytvorilo mýtus o čistení pľúc. Neexistuje žiadna rýchla oprava pre „čistenie“ vašich pľúc, preto je dôležité opraviť zlé návyky, keď sa objavia.

 Prestať fajčiť a prispôsobovať si stravu sú najzreteľnejšie návyky, ktoré môžete ovládať, aby ste sa uistili, že máte zdravé pľúca. Najdôležitejšie je, že sú najúčinnejšie. Ak žijete s chronickým stavom, skúste do svojej stravy pridať jedlo bohaté na antioxidanty.

Nečakajte, až budete nútení cvičiť! Prevezmite iniciatívu a obnovte svoje pľúca tým, že sa stanú aktívnejšími. Ak máte chronické ochorenie, nie je potrebné odrádzať. Obráťte sa na svojho lekára pred zmenou svoj rutinu, ale majte na pamäti, že je nemožné pre ľudí s astmou ani utekať maratón.

Aj keď astma ešte nemá jasnú príčinu, vieme, že roztoče a iné baktérie žijúce v prachu môžu tieto podmienky zhoršiť, keď sa dostanú do krvného obehu. Preto je dôležité často vysávať a investovať do kvalitného vysávača. Pokúste sa použiť prírodné produkty a vyhnúť sa vôňam a aerosólom.

ZDROJ.brightside.me

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>