Zistite aké muky zažije vaše telo do 60 minút, keď vypijete plechovku COCA-COLY

Všimli ste si niekedy, prečo práve priberáte váhu, dokonca aj po riadnej a prísnej strave s prísnou disciplínou? Mnohí z vás si určite myslia, že to môže byť nedostatok cvičenia, ale ďalším dobrým dôvodom je aj zodpovednosť, ktorá je stále skrytá a mnohí ľudia o tom nevedia.

Tisíce ľudí na tomto svete čelia a zomrú na infarkt, zvýšený krvný tlak, cukrovku atď.

Myslíte si, že len tuk je zodpovedný za obezitu?

V každej reklame vidíme, akú má jedinečnú chuť a aj to, že žiadny iný nápoj vás neosvieži práve tak, ako Coca-Cola. Pravdou však je, že je to tichý zabijak. Prečo? Najme kvôli obsahu cukru, ktorý obsahuje. 

Na túto hodinku pozrieme podrobne, minútu po minúte.

Po 10 minútach

Ak vypijete jednu plechovku koly, do vášho tela sa dostane 10 čajových lyžičiek cukru, čo je odporúčaná denná dávka cukru za jeden deň a jediný dôvod, prečo sa z toľkého množstva cukru nepozvraciame je ten, že kyselina fosforečná, ako ďalšia zložka nápoja, potlačí sladkú chuť.

Po 20 minútach

Hladina cukru v krvi rýchlo stúpne. Odpoveďou, na vylúčenie vysokého množstva inzulínu pankreasom, je zásah pečene, ktorá začne premieňať množstvo cukru na tuk.

Po 40 minutách

Teraz sa končí absorbovanie kofeínu, očné zreničky sa rozšíria, tlak stúpne a pečeň pumpuje viac cukru do krvného obehu.

Po 45 minutách

Po tomto čase začne telo zvyšovať produkciu dopamínu, ktorý stimuluje receptory v mozgu. Tento stav sa dá porovnať s odozvou ako pri heroíne.

Po 60 minútach

Kyselina fosforečná na seba viaže magnézium, zinok a vápnik. Množstvo prijatého cukru zvyšuje vyplavovanie vápnika z tela močom.

Po viac ako 60 minútach

Všetky živiny vášho tela sa vymyjú a môžete sa cítiť trochu lenivý alebo podráždený. Tieto živiny, ako je horčík, vápnik a zinok, sú dôležité pre zdravé kosti a zuby. Možno ste si všimli, že ľudia, ktorí pijú veľa colu, majú zlú kvalitu zubov.

ZDROJ:fithacker.ru

 

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>