Zistila som, že v našej záhrade rastie ten najlepší liek na všetky neduhy. Keď zistíte, na čo všetko sa využíva, okamžite ho budete pestovať na každom voľnom kúsku

Všetci veľmi dobre vieme, že dnešný farmaceutický priemysel nestojí za veľa. Možno nám lieky na prvý pohľad pomôžu, ale mnohé z nich majú nekonečné množstvo vedľajších účinkov. Moja mama bola zástancom toho, že príroda vznikla tak, aby nám nič nechýbalo, a práve preto nám poskytla všetko, čo potrebujeme. Samozrejme, že v dnešnej dobe existujú choroby, na ktoré už prírodné lekáreň nestačí, ale vo viacerých prípadoch by ste zostali milo prekvapení, čo dokáže jedna malá bylinka.

Liečivé účinky aloe vera sú každému dobre známe, ale počuli ste už o rastlinke menom Kalanchoe, inak nazývané aj kolopejka, alebo teda púčikovec vrúbkovaný? Ma na ňu nedávno upozornila susedka, keď mala moja dcéra zápal ucha, a odporučila mi použiť tinktúru práve z tejto rastliny. Dcére sa uľavilo takmer okamžite, konečne sa v noci vyspala a ja od tej doby nedám na kolopejku dopustiť.

Púčikovec vrúbkovaný

Táto rastlinka je úžasná. Môžete ju mať v izbe ako dekoratívny doplnok a zároveň ako „filter“ vzduchu. Vyžaruje pozitívnu energiu a jej schopnosť dezinfikovať vzduch je jednoducho na nezaplatenie. Látky, ktoré kolopejka obsahuje, majú protizápalové a antibakteriálne vlastnosti, čo z nej robí nenahraditeľného pomocníka v domácnosti.

Ľudoví liečitelia tento kvet využívajú naozaj veľmi často. Stimuluje imunitu, urýchľuje hojenie rán, dokonca bojuje proti nádorom.

Na čo sa používa?

Nádcha a zápal prínosových dutín

Použijeme šťavu z listov rastliny. Nakvapkajte si 2-3x denne po dvoch kvapkách do každej nosovej dierky a zbavíte sa prechladnutia, bez toho aby ste museli kupovať akékoľvek kvapky v lekárni. Prírodná medicína je šetrnejší a tiež veľmi účinná, tak prečo ju nevymeniť za umelá liečivá?

Absces a kŕčové žily

Pri týchto typoch ochorení treba lístky rozdrviť, alebo najemno nakrájať, vložiť ich do vriacej vody a túto zmes povariť aspoň 20 minút. Roztok necháme vychladnúť a následne si ho dávkujeme 3x denne po 100 ml.

Bolesť zubov

Pri bolesti alebo zápalu zubov či ďasien, použijeme tiež šťavu z lístkov. Listy jemne narežeme a vytlačíme si z nich šťavu do hrnčeka. Potom pridáme cca 200 ml vody, dobre premiešame a dáme ohriať na teplotu, ktorú v ústach znesiete. Ústa si je touto tinktúrou najlepší vyplachovať v množstve 50 ml aspoň 4x denne.

Zastavenie krvácania a utíšenie bolesti

Natrhajte si listy, dôkladne ich opláchnite a zomeľte v mlynčeku na mäso. Nechajte odtiecť šťavu a suspenziu vkladajte do rán. Je to výborná prvá pomoc. Utíši, alebo úplne zastaví krvácanie, závisí od jeho intenzity a takmer okamžite stlmí bolesť.

Liečba tuberkulózy

Kalanchoe je vynikajúcim doplnkom klasickej liečby tuberkulózy. 10 ml čerstvo vylisovanej šťavy zmiešajte so 70 ml vody. Užívajte každý deň pred jedlom. Už po troch mesiacoch intenzívnej terapie pocítite výsledky.

Liečba kožných ochorení

Potierajte si pravidelne postihnutú pokožku nezriedenou šťavou priamo z lístka Kalanchoe a určite nebudete ľutovať. Upokojuje a lieči.

Zápal stredného ucha a preležaniny

Na tento roztok budeme potrebovať 30 ml šťavy Kalanchoe a 5 ml liehu. Suroviny dôkladne premiešame. Výslednú zmes použijeme ako ušné kvapky, vhodné aj pre liečenie zápalu stredného ucha. Tiež je vynikajúci pomocou pri preležaninách. Preležaniny potierame roztokom aspoň 2x denne.

Bradavice

Narežte si list Kalanchoe a potierajte jej vnútornou stranou bradavicu. Obaľte postihnuté miesto potravinárskou fóliou a zaistite obväzom. Nechajte pôsobiť aspoň dve hodiny.

Zápal spojiviek a blefaritída

Táto rastlinka je tiež veľmi účinná pri liečení chorôb očí. Nakrájajte si jej lístky, uvarte ich v malom množstve vody, nechajte odvar vychladnúť a premývajte si ním oči aspoň 3x denne.

Ten istý roztok môžete použiť na boj proti stomatitíde. Vyplachujte ním ústnu dutinu a krk tiež 3x denne a účinky sa dostavia do pár dní.

Pred použitím si najskôr overte, či nemáte na Kalanchoe alergiu, pretože v tom prípade by mohla viac uškodiť, ako pomôcť. Skúste si narezať lístok a potrieť si ním pokožku na ruky. Potom počkajte, aká bude reakcia. Tiež by ste túto rastlinu nemali používať počas tehotenstva alebo dojčenia.

ZDROJ:takprosto.cc

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>