Zemiaková šťava je skutočne zázračný elixír! Pomôže pri liečbe cukrovky, rakoviny, čriev…

Surové zemiaky sú skvelým liekom na rôzne choroby.

Surová zemiaková šťava vám môže pomôcť v boji proti rôznym chorobám, ako je cukrovka, hypertenzia a môže dokonca znížiť riziko rakoviny.

Zdravotné prínosy surovej zemiakovej šťavy

1. Protizápalové

Antioxidanty prítomné v surovej zemiakovej šťave obsahujú protizápalové vlastnosti. Tieto pomáhajú predchádzať chronickým zápalovým ochoreniam vrátane ekzému a artritídy, ako aj zmierňovať nepohodlie, ktoré sú nimi spôsobené.

2. Prevencia rakoviny

Hoci nie je vedecky dokázané, zemiaková šťava bola navrhnutá na pomoc pri boji proti rakovine tým, že inhibuje rakovinové bunky pred poškodením iných zdravých buniek.

Niektoré výskumy dokonca súvisiace s pitnou zemiakovou šťavou denne k zlepšeniu u tých s rakovinou hrubého čreva!

3. Zdravie srdca

Zemiaková šťava sa odporúča ako liečba druhov kardiovaskulárnych ochorení, pretože bráni zablokovaniu tepien a je prospešné pre srdce.

Tiež 1 šálka surovej zemiakovej šťavy denne môže pomôcť zmierniť pálenie záhy.

4. Vitamín C

Zemiaky obsahujú viac ako 100% odporúčaných denných dávok vitamínu C.

Vitamín C pomáha telu absorbovať železo, tvorí kolagén vo svaloch, krvných cievach, kostiach a chrupavkách. Jeho antioxidačné vlastnosti tiež zlepšujú celkový zdravotný stav pokožky tým, že pomáhajú znižovať podráždenie, zmierňujú pýchu a vytvárajú mladistvú žiara.

5. Podporuje trávenie

Surová zemiaková šťava uprednostňuje množenie prospešných baktérií v zažívacom trakte a je známe, že podporuje nielen účinné trávenie, ale tiež zlepšuje chuť do jedla.

6. Bohaté na B vitamíny

Len 1-šálka zemiakovej šťavy obsahuje asi 40% denného príjmu niacínu (vitamín B-3) a tiamínu (vitamín B-1). Má tiež malé množstvá vitamínu B-6 a riboflavínu (vitamín B-2).

B vitamíny sú dôležité pre to, aby pomohli vášmu telu premieňať sacharidy na glukózu, generovanie energie. B vitamíny tiež podporujú funkciu nervového systému, funkcie mozgu, podporujú zdravú pokožku, vlasy a pomáhajú udržiavať zdravie pečene.

Surová zemiaková šťava

Príprava:

1. Umyte zemiaky, potom odlúpte a vyberte všetky klíčky a zelené časti, pretože sú toxické.
2. Zemiaky nakrájajte na kusy.
3. Stlačte zemiaky na extrakciu šťavy. Môžete použiť odšťavovač.
4. Pite ju, akonáhle ju pripravíte. Môžete pridať nejaký citrón alebo med, aby ste zlepšili jeho chuť.
5. Denne vypite najmenej 2 šálky čerstvého zemiakového džúsu.

Poznámka:

Vždy používajte zrelé zemiaky a zemiaky bez klíčkov, čiernych škvŕn a zelených plôch. Tieto oblasti obsahujú toxíny, preto sa uistite, či ich odstránite pred odšťavovaním.

ZDROJ:1mhealthtips.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>