Zdravý a jednoduchý recept na tekvicový chlieb, ktorý neobsahuje lepok a je plný antioxidantov

Netreba nič hovoriť, že čerstvé pečenie je jedným z jedál, ktoré nám utešujú. Vôňa z rúry je viac než dosť, aby sme sa cítili veselí.

Tu je úžasný recept, na domáci chlebík, ktorý neobsahuje lepok

zloženie:

  • 1 šálka mandľovej múky
  • ½ lyžičky sódy na pečenie
  • ½ čajovej lyžičky klinčekov
  • 1 lyžica mletej škorice
  • 1 čajová lyžička mletého muškátového orecha
  • ¼ čajovej lyžičky keltskej soli
  • 2 lyžice organického surového medu
  • ½ šálky praženej tekvice
  • ¼ čajovej lyžičky stevia
  • 3 veľké vajcia

Inštrukcie:

Miešajte múku, sódu na pečenie, klinčeky, škoricu, muškátový oriešok a soľ v miske. Pridajte med, tekvica, stevia a vajcia do suchých ingrediencií a miešajte niekoľko minút. Vložte cesto do formy na pečenie a pečte pol hodiny pri 180-220 stupňov.

Okrem ochuti tekvica má aj širokú škálu zdravotných výhod. Tu sú niektoré z nich:

1. Zvýšuje imunitný systém

Len šálka varenej tekvice poskytuje 20 percent RDA vitamínu C. To je ďalší bonus v čase, keď sme viac náchylní na chrípku a nachladnutie.

2. Rekonštruuje telo

Všetci vieme, že jesť banán po tréningu je dobré pre telo, ale tekvica je ešte lepšia. Šálka ​​tekvice poskytuje až 564 miligramov draslíka, v porovnaní s 422 miligramami, ktoré poskytuje banán.

3. Chráni kožu

Beta-karotén v dýni je silný antioxidant, ktorý udržuje pokožku bez vrások a bojuje proti starnutiu.

4. Znižuje riziko rakoviny

Uvedený betakarotén je účinný pri prevencii a boji proti rakovine. Vedecky bolo dokázané, že tekvica je dokonca lepšia ako doplnky, pokiaľ ide o dodávanie týchto antioxidantov.

5. Zdravie očí

Hrsť tekvice obsahuje až 200 percent denného odporúčaného množstva vitamínu A, živiny, ktorá udržuje naše oči zdravé. Jeho jasná farba sa pripisuje obsahu karotenoidov, vrátane betakaroténu, ktorý sa v našom tele premieňa na vitamín A.

6. Chudnutie

Šálka ​​varenej tekvice poskytuje až tri gramy vlákniny a iba 49 kalórií. Inými slovami, môžete jesť veľa a zostať plný, bez obáv o kalorický príjem. Jedenie stravy s vysokým obsahom vlákniny stimuluje úbytok hmotnosti tým, že zabraňuje prejedaniu.

zdroj:.huffingtonpost.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>