ZDIEĽAM TAJOMSTVÁ, AKO SOM ZLEPŠIL METABOLIZMUS V 58 ROKOCH A ZBAVIL SA OBEZITY SÚVISIACEJ S VEKOM

V mladosti som vždy bola štíhla, krásna dievčina. Ale ako to už býva, nepostrehnuteľne vek prekročil hranicu päťdesiatky a ja som si začal všímať, že som tučný. Objavilo sa nenávidené brucho, boky, nohy sa akosi zahustili.

Pohľad do zrkadla sa stal nepríjemným. Samozrejme som pochopil, že vekom sa metabolizmus spomaľuje a tomu sa dá len ťažko vyhnúť. Ale napriek tomu som sa rozhodol využiť šancu.
V prvom rade som si vzal jedlo. Vylúčené všetky druhy vynikajúcich buchiet, koláčov, mastných, vyprážaných, kyslých uhoriek. Moju stravu teraz tvoria cereálie, ovocie, zelenina, varené vajcia, kefír, ryby na pare a kuracie mäso.
Najradšej mám pohánkovú kašu. A varím to bez soli a oleja takto: v noci len zalejem cereálie vriacou vodou a zakryjem malou dekou. Ráno sa pohánka v pare ukáže, mimochodom, veľmi chutná.
Jem trikrát denne bežné jedlo, ale v menších dávkach ako doteraz, a dve občerstvenie – zeleninu alebo ovocie. Do stravy tiež zahrnuté potraviny, ktoré urýchľujú metabolizmus: grapefruit, zelené jablká, fazuľa, brokolica, pohánka a ovsené vločky, mandle, kuracie filé, kefír, špenát, škorica.
Snažím sa používať asi päť z tohto zoznamu produktov týždenne. A nech to znie akokoľvek často a banálne, v noci nejem, snažím sa jesť najneskôr o šiestej večer.
Idem spať o 13:11, spím 8 hodín, nie menej . To je tiež veľmi dôležité.
Musíte tiež piť veľa tekutín. Ďalším spôsobom, ako zrýchlim metabolizmus, je vypiť pohár vody nalačno ráno po prebudení. Počas dňa sa tiež snažím vypiť jeden alebo dva poháre čistej vody, zelený čaj.
Fyzické cvičenie – bez nich sa nezaobídete. Každý deň sa venujem gymnastike. Cviky sú jednoduché, ale všetky trvajú asi 40 minút. Určite do nich zaraďujem strečing. Okrem toho sa snažím za každého počasia dlhšie prechádzať na čerstvom vzduchu. A v zime chodím lyžovať.
Tento spôsob života o rok viedol k tomu, že som dosiahol svoj cieľ – zlepšenie metabolizmu. A podarilo sa mi schudnúť. Teraz nie je vypuklé bruško, boky niekde zmizli, nohy sa zúžili.
Zdá sa mi to a veľa ľudí hovorí, že som sa stal na svojej tvári príťažlivejším. A dovŕšil som 58 rokov! Svojím príkladom som dokázal, že aj napriek zmenám súvisiacim s vekom sa dá spomaliť pomalý metabolizmus, netreba sa vzdávať! Čo je však dôležitejšie, začal som sa cítiť oveľa lepšie, v tele bolo cítiť ľahkosť, prestala ma bolieť hlava, tlak už neskočil, stabilizoval sa.

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>