Zbožňujete likéry? Tento vás zaručene ohromí. Nielen, že je chutný, tiež má veľmi blahodarné účinky na ľudské telo. Budete pozerať, ako vám prospeje

Keď vám povieme, že existuje veľmi chutný likér, ktorým svoje zdravie podporíte prirodzenou cestou, a ešte vám aj zachutí, určite vás bude zaujímať, o čo sa jedná. Tento výborný likér sa volá „Sto listov“. Je to preto, že obsahuje zmes niekoľkých druhov listov bobuľovitých plodín, ktoré sa spoločne zmiešajú a vytvára jedinečnú chuťovú kombináciu, ktorá je navyše mimoriadne prospešná pre telo.

Medzi jeho najlepšie účinky patrí zníženie krvného tlaku, posilnenie imunitného systému a očista tela od toxických látok. Samé skvelé benefity, že? Vašou obľúbenou zábavou sa tiež môže stať to, že likér ponúknete svojim hosťom a necháte ich hádať, z čoho je likér vyrobený. Môžeme sa zaručiť, že nikto nebude vedieť, ale všetci od vás potom budú chcieť recept.

Príprava:

Ako si teda vyrobíte tento skvelý likér? Základom sú čerstvé ingrediencie. Budete potrebovať nasledujúce:

  • 33 listov čiernej ríbezle, 33 listov čerešne a 33 listov maliníka
  • 1 lyžicu černíc
  • 1 lyžicu krupicového cukru
  • 0,5 l vodky
  • pár kvapiek citrónovej šťavy

Postup:

Všetky listy aj bobule černíc najskôr starostlivo umyte a potom ich vložte do veľkého hrnca. Zalejte je 800 ml vody a prikryte pokrievkou. Celú zmes pomaly priveďte do varu a udržiavajte pri miernom vare po dobu 30 minút. Zmes potom nechajte vychladnúť a vodu prelejte cez sito. Zároveň listy aj černice jemne stláčajte lyžicou, aby ste z nich dostali maximum živín. Do vylisované šťavy potom pridajte citrónovú šťavu a cukor a dobre rozmiešajte. Na záver príde pol litra vodky.

Teraz je čas tekutinu prečistiť. Tento proces môže zabrať aj niekoľko dní. Spočíva v tom, že tekutinu preleje cez gázu a opakujete to tak dlho, kým nezískate skutočne čistý likér. Potom už je likér hotový. Teraz ho prelejte do pekné sklenenej nádoby a servírujte ako digestív po jedle.

Výhody tohto likéru

Listy bobuľovitých rastlín aj samotné plody černice sú plné vitamínov, a to najmä vitamínu C, ktorý je pre náš organizmus absolútne nevyhnutný. Pomáha zlepšovať obranyschopnosť ľudského tela a prispieva správnym funkciám všetkých jeho orgánov.

Bobule sú tiež známe svojimi preventívnymi účinkami proti rakovinovému bujneniu. Popíjajte pravidelne tento likér a určite urobíte krok navyše k tomu, aby ste sa s týmto nepríjemným ochorením nemuseli nikdy zápasiť. Bobule dokážu chrániť bunky pred poškodením a udržujú je stále mladé a v dobrej kondícii. Podporujú ich regeneráciu a eliminujú riziko ich poškodenia.

Dávkovanie

Likér si môžete dopriať každý deň, ale striedmo. Stále sa totiž jedná o alkohol, ktorý síce dokáže dobre konzervovať účinnú silu bobúľ, ale s jeho konzumáciou by sme to nemali preháňať. Úplne sa mu vyhnite, ak máte problémy so srdcom, ste tehotná, dojčíte alebo beriete lieky, ktoré sa s alkoholom vylučujú.

ZDROJ: jensprav.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>