Zbavte sa neznesiteľného pachu v chladničke navždy, stačí vám na to surovina, ktorá leží na každom kuchynskom stole…

Tento zázračný citrus je široko ctený vďaka svojej kvalite, použiteľný ako pre zdravie aj pre krásu. Ale všetko, čo o ňom vieme?

Budeme hovoriť o nečakaných a neznámich vlastnostiach citrónu , ktoré môžu byť užitočné pre vás.

Ničí burinu

Teraz môžete všetko zabudnúť veľmi škodlivé chemikáli liekov, ako sa zbaviť buriny, ktoré majú veľmi negatívny vplyv na životné prostredie. S burinou si poradí biely ocot a citrón. Musíte miešať dva diely citrónovej šťavy s jedným dielom octu.

Aktualizuje a udržuje greeny

Ak šalát trochu vädne, len posypeme vody s citrónovou šťavou a dáme do chladničky po dobu niekoľkých hodín. Potom opláchnite šalát a konzumujte

Vráti lesk šperkov

Kyseliny obsiahnuté v citróne, citrónová šťava zriedená s vodou a slúži na čistenie striebra. Ale zlato môže byť čistené s bežným rezom citróna. Ale produkt z perál po čistení len kazíte.

Šetrí mäso

Lemon vytvára kyslé prostredie, ktoré pomáha potláčať rast baktérií. Mäso, treba posypať citrónovou šťavou a môže byť uložených niekoľko dní v chladničke. Okrem toho štipľavý zápach ovocie odrádza hmyz.

Odstraňuje pachy na doske

Lemon môžu dôkladne očistí doštičku. Vtierajte citrusové šťavy a nechajte cez noc. Potom sa musí byť doska opláchnuť teplou vodou. Akýkoľvek zápach zmizne.

Obnovuje nábytok

Olivový olej zmiešaný v rovnakom pomere s citrónovou šťavou pomôže aktualizovať nábytok, ak stratil svoj pôvodný lesk. Ponorte handru v tomto roztoku a dôkladne utrieť nábytok.

Zabraňuje zachytávaniu ryžu

Ak pridáte trochu citrónovej šťavy na panvici pri varení ryže, bude viac biela, svieža a chutná.

Odstraňuje pachy v chladničke 

Rôzne pachy sa často nachádzajú v chladničkách. Ak chcete sa ich zbaviť, použijú čerstvo vylisovanú citrónovú šťavu a nechajte ju v chladničke po dobu niekoľkých hodín. Ale predovšetkým je nutné odstrániť všetky skazené potraviny, ktoré sú príčinou zápachu.

Odpudzuje hmyz

Šíriť citrónovú šťavu, na parapety, podlahové lišty a ďalšie miesta, kde sa schováva. Lemon môže byť tiež použitý v boji proti blchám a švábom.

Teraz viete, že citrón je nielen pre prípravu čaju a tvárovej masky, ale je schopný vám významne pomôcť v domácnosti.

ZDROJ:myjane.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>