Zbavte sa kašľa za jednu noc, bez akýchkoľvek liekov! Pripravte si vysokoúčinný obklad

Jeseň je obdobím choroby. Teraz je ľahké niečo ľahko získať, počasie je zradné a vírusy útočia. Pri prechladnutí dostaneme kašeľ a zvyškový hlien. Ako sa ju zbaviť doma za jednu noc? 

Predtým, ako siahnete po liekoch, premýšľajte o použití niečoho prírodného. Nižšie je uvedený recept na odstránenie hlienu.

Čo je to?

Zázvor. Vďaka nemu sa v jednu noc zbavíme sekrétov. Procedúru je možné použiť pre dospelých aj pre deti staršie ako tri roky. V druhom prípade by sa však situácia mala neustále sledovať. Citlivá pokožka môže dieťa ľahko dráždiť.

Zázvorové vlastnosti

Zázvor sa nazýva prírodné antibiotikum. Je mimoriadne zdravý. Má otepľovacie a protizápalové účinky. Pomáha pri bolestiach rôzneho pôvodu, má pozitívny vplyv na tráviaci systém a má protizápalové vlastnosti.

Tu sú ingrediencie na vytvorenie komprimácie:

  • 1 lyžica čerstvého zázvoru
  • 1 polievková lyžica organického medu
  • 1 lyžica olivového oleja
  • 1 polievková lyžica múky
  • Lepiaca páska
  • gáza

Ako urobiť liek?

Na začiatok zmiešajte múku s medom, potom pridajte olivový olej a čerstvý strúhaný zázvor. Všetko miešajte, kým nezískate jednotnú pastu. Ak je konzistencia príliš riedka, pridajte múku. Namažte hrudník touto pripravenou látkou a prilepte gázu.

Dospelý môže ísť spať s takým obkladom. Pre deti ho nedržte dlhšie ako 3 hodiny. Počas procedúry si všimnete zvýšené potenie. Nerob si s tým starosti, je to prirodzené. Ginger stimuluje endokrinný systém, vďaka čomu sa viac potíme.

Na čo by ste mali dávať pozor?

Ďumbier je bezpečný produkt, ale môže dráždiť pokožku. Predtým, ako dáte obklad, môžete urobiť test na alergiu. Naneste pastu na malý kúsok kože a počkajte štvrtinu hodiny. Ak sa nič nestane, môžete pokračovať a urobiť úplný obklad.

ZDROJ.kobieceinspiracie.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>