Zázvorový citrónový sirup na imunitu

Moja milovaná sezóna roku prišla – jeseň. A tým aj sezóna infekcií. Kvôli zdraviu mojej rodiny som sa rozhodla bojovať s baktériami doma. Pripravila som si sirup na báze zázvoru, medu a citróna, ktorý podporuje našu imunitu. Domáce prírodné liečivá nachladnutia sa v poslednej dobe tešia veľkej obľube. Tiež vás povzbudzujem, aby ste pripravili takýto sirup, pretože jeho jednotlivé prísady majú okrem chuti iba priaznivé vlastnosti.

Zázvor – má baktericídne a protizápalové vlastnosti. Podporuje imunitu, bojuje proti bakteriálnym, hubovým a vírusovým infekciám. Používa sa ako doplnok pri prechladnutí a chrípke kvôli svojmu otepľovaciemu účinku.

Med – vyznačuje sa silným antibakteriálnym a antivírusovým účinkom. Podporuje liečbu rôznych respiračných infekcií, hltanu a hrtana.

Citrón – vďaka obsahu prírodných antibiotík (fytoncídy) podporuje liečbu bakteriálnych a vírusových infekcií. Má vysoký obsah vitamínu C a polyfenolov, ktoré majú silné antioxidačné vlastnosti.

 Ingrediencie pre 1 veľkú fľašu:

  • 1/2 šálky strúhaného koreňa zázvoru
  • 2,5 pohára vody
  • 1,5 citrónovej šťavy
  • pohár medu

Postup:

Nalejte vodu do hrnca a pridajte zázvor. Varte na miernom ohni asi 20-25 minút. Odložte vychladnúť a potom infúziu pretlačte gázou. Do teplého (ale nie horúceho) vývaru pridajte citrónovú šťavu a pridajte med. Miešajte, kým sa med nerozpustí. Pripravený sirup nalejte do fľaše alebo pohára a nechajte ho vychladnúť. Chladiť môžete až týždeň.

Sirup sa môže používať ako prísada do čaju alebo ako nápoj. Dospelí – 3 polievkové lyžice denne, deti – 3 čajové lyžičky denne.

ZDROJ:basiazsercem.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>