Zaraďte do svojho jedálnička najužitočnejšie jedlo na svete: znižuje hladiny cholesterolu a krvného tlaku

Datle sú skutočným zázrakom, pokiaľ ide o riešenie zdravotných problémov, ako je vysoký cholesterol a krvný tlak, srdcové choroby a mŕtvica.

Obsahujú vysokú úroveň cenných živín, ktoré umožňujú telu zostať zdravé a ľahko bojovať proti rôznym chorobám.

Predstavujeme vám 6 najdôležitejších výhod dátumov pre zdravie.

Plné železa

Toto je obzvlášť dôležité pre pacientov s anémiou, tehotnými ženami a deťmi. Len 100 g datlov môže obsahovať približne 0,90 mg železa. Toto číslo je 11% odporúčanej dennej sadzby. Železo reguluje hladinu hemoglobínu a erytrocytov krvných buniek a zabezpečuje dodávanie kyslíka do krvi.

Zabraňujú hnačke

Ďalší minerál, nájdený v termínoch – draslík, je skvelý na zastavenie hnačky. Draslík ošetruje črevnú flóru a umožňuje črevám vytvárať viac užitočných baktérií. Pomáha bojovať so zápchou. Okrem liečby hnačky môžu pomôcť pri zápche. Namočte datle v čistej vode v noci, a ráno, piť získanú šťavu, tá zvýši výkonnosť čreva. Toto je najprirodzenejší preháňadlo.

Podporujú stratu hmotnosti

Dalte sú plné živín, ktoré dokážu regulovať telesnú hmotnosť a zabrániť akumulácii prebytočného tuku. Jedzte ich na prázdny žalúdok pre dosiahnutie najlepších výsledkov. Vzhľadom k tomu, že neobsahujú cholesterol, sú ideálne jedlo, aby ste schudli. Napriek tomu sú veľmi bohaté na cukor, preto ich potrebujet jesť mierne, aby zabránili prírastku hmotnosti ako vedľajšie účinky.

Regulujú hladinu cholesterolu

Zlý cholesterol je možné ľahko kontrolovať s datlami. Očistia tiež krvné cievy a nedovolia, aby sa tuky pripojili k srdcu a spôsobili tvorbu krvných zrazenín. Zdravie srdca. Aby ste dosiahli optimálny prínos, namočte dátumy vo vode a nechajte cez noc. Nasledujúce ráno nasypte dátumy a odstráňte semená. Zmiešajte osivo s vodou a konzumujte celý deň.

Regulujú tlak

Spolu so srdcom sa dalem sa môžu postarať o arteriálny tlak. Bohatý zdroj draslíka a takmer žiadny sodík, datle sa dôrazne odporúčajú na vyrovnanie hladín krvného tlaku. Okrem toho v 5 alebo 6 datloch ja obsah približne 80 mg horčíka. Tento minerál rozširuje krvné cievy a zvyšuje krvný obeh.

Znižujú riziko mŕtvice

Datle sú veľmi silné, pokiaľ ide o zdravie nervového systému, a tým zabraňujú mŕtvici. To všetko je spôsobené obsahom draslíka, ktorý sa nachádza v nich. 400 mg alebo viac draslíka denne môže znížiť riziko mŕtvice o 40 percent.

ZDROJ:webvinegret.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>