Zapriahnite lenivý metabolizmus a pomôžte mu pracovať rýchlejšie, toto sú tie najjednoduchšie kroky

Váš metabolizmus pracuje na premene potravín a nápojov, ktoré konzumujeme, na energiu, aj keď je vaše telo úplne ohrozené. Aj keď k tomu dochádza v každom z našich tiel, rýchlosť, akou vaše telo vykonáva túto funkciu, sa líši, čo má vplyv na používanie kalórií a ukladanie telesného tuku. Čím efektívnejší je tento proces, tým rýchlejšie vaše telo spotrebuje kalórie, spaľuje telesný tuk a podporuje chudnutie.

Tu je 8 tipov, ktoré vám pomôžu zvýšiť váš metabolizmus:

  1. Navštevujte telocvičňu: Cvičenie pomáha pri pumpovaní krvi do vášho tela a tým zvyšuje váš metabolizmus. Nájdite niečo, čo vás baví, typ cvičenia nie je dôležitý, len to, že sa pohybujete.
  2. Buďte včasným vtáčaťom: Keď sa prebudíte s vychádzaním slnka, umožní to vášmu telu naladiť sa na prirodzené rady pre vaše vnútorné hodiny. Týmto spôsobom bude slnečné svetlo pôsobiť tak, že v najlepšom okamihu zvýši váš metabolizmus, aby využilo čo najviac z vašej spotreby energie.
  3. Vychutnajte si pikantné potraviny: Papriky, bežná zložka v korenených jedlách, obsahujú látku nazývanú kapsaicín. Štúdie zistili, že kapsaicín pri každom jedle spaľuje približne 10 ďalších kalórií. Aj keď to nie je moc, sčíta sa!
  4. Pite viac vody: Vaše telo využíva vodu ako palivo na spaľovanie kalórií v tele. Zvýšenie príjmu vody pomôže tento proces optimalizovať. Máte záujem pridať ďalšiu podporu? Pite zelený čaj!
  5. Jedzte zdravo: Skôr než jesť pár veľkých jedál, držte sa jedenia viacerých menších jedál po celý deň. Vyberte si zdravšie možnosti, držte sa zdravých uhľohydrátov a uistite sa, že vaše jedlo je vyvážené.
  6. Vychutnajte si jedlo priaznivé pre metabolizmus: Existuje celý rad potravín, ktoré pracujú na optimalizácii metabolizmu tela vrátane avokáda, zeleru, špenátu, mandlí, vlašských orechov a kurkumy.
  7. Zníženie stresu: Zistilo sa, že stres spomaľuje váš metabolizmus. Ak sa chystáte zvýšiť chudnutie, podniknite kroky na zvládnutie stresu zdravým spôsobom.
  8. Jedzte organické: Spracované potraviny zahŕňajú množstvo chemických látok, ako sú antibiotiká a rastové hormóny, ktoré negatívne ovplyvňujú metabolizmus a ohrozujú vaše zdravie. Výber biopotravín vám umožní obmedziť tieto chemikálie vo vašej strave.

ZDROJ:Healinglifeisnatural.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>