Záhradník prezradil tajomstvo ako zavlažuje rastliny v skleníku alebo v záhrade! Prečo som o nich nevedel už skôr

Letné teplo je nielen ťažké pre ľudí, ale aj pre rastliny, takže je veľmi dôležité vedieť, ako a kedy potrebujú vodu naše rastliny.

Skvelý záhradník získal tieto tipy

1. Zelenina má mať vždy korene poliaté.

2. Rastliny v záhrade musia byť postrekované vo večerných hodinách a v skleníku ráno. Uhorka je najcitlivejšia, v skleníku môže byť poliatá ráno a večer s menším množstvom vody.

A ešte jedna dôležitá vec, keď je teplo, rastliny sú namočené v teplej vode, preto nie je dobré pre ne polievať ich studenou vodou. Naplňte vodou vedierka, slnko nech ohrieva vodu a potom s ňou polievame.

3. Ak chcete, aby naša zelenina rástla pekne, môžete skontrolovať hĺbku pôdy. Je ideálny, keď je zem mokrá v hĺbkach 5-7 cm. Keď je veľmi sucho je veľmi dôležité venovať pozornosť zalievaniu a polievať častejšie.

4. Počas tepla je často potrebné prekypriť pôdu tak, aby sa voda hlbšie nasiakla.

5. Polievať stromy a kríky stačí raz za týždeň, polievame ich večer.

Zavlažovanie s kvapkacími zavlažovacími systémami je dobrým riešením aj vtedy, keď ste niekoľko dní preč.

Domáci zavlažovací systém

1. Najjednoduchšia metóda

Naliať vodu do plastovej fľaše, nechajte trochu miesta na vzduch a na miesto uzáveru vložte špongiu alebo hubku na riad. Banku umiestnite horizontálne vedľa koreňa, voda pomaly kvapká hubou a vlhčí rastliny.

2. Podzemné zavlažovanie

Najlepšia metóda, ktorú môžeme použiť, je pre rastliny priestor v zemi vedľa koreňov. Spravte dva otvory na každej strane fľaše tak, aby sa dve rastliny mohli zavlažovať súčasne. Banku naplňte vodou a vykopte do zeme vedľa rastlín jamu a vložte fľašu do nej.

Nie sú to skvelé nápady?

ZDROJ:bidista.om

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>