Začnite piť olivový olej s citrónovou šťavou! Poskytuje skvelé výsledky

Vstávate ráno a nechce sa vám? Táto nádherná zmes na báze olivového oleja a citrónu vám pomôže detoxikovať a očistiť telo.

Dnes sa s vami podelíme o vynikajúci liek, známy od najstarších čias. Skladá sa iba z dvoch zložiek: olivový olej a citrón.

Pravdepodobne neviete, koľko výhod môže olivový olej poskytnúť vášmu telu  s prídavkom niekoľkých kvapiek citrónovej šťavy. Chcete vedieť viac?

Olivový olej s citrónovou šťavou – postarajte sa o svoje zdravie!

Ako už pravdepodobne viete, olivový olej je základom najlepšej stredomorskej stravy na svete.

Obsahuje nenasýtené mastné kyseliny, nevyhnutné v boji proti cholesterolu. Je tiež kľúčom k odstráneniu toxínov a iných škodlivých látok z tela.

Olivový olej, ktorý sa často nazýva „tekuté zlato“, by mal byť súčasťou nášho každodenného života. Viete, kedy má olivový olej najlepší účinok na naše telo? Ráno! Nižšie vysvetľujeme prečo.

1. Zabraňuje zápche

Pre toto ochorenie nie je nič lepšie. Olivový olej s trochou citrónovej šťavy zlepšuje črevnú funkciu . Podporuje tiež činnosť pečene a žlčníka.

Tento jednoduchý prípravok nás chráni zvnútra, pôsobí ako silný antioxidant a diuretikum. Taktiež urýchľuje metabolizmus a pomáha eliminovať všetko, čo nepotrebujeme.

2. Chráni naše srdce

Ako už bolo spomenuté, olivový olej je bohatý na nenasýtené mastné kyseliny, ktoré pomáhajú zbaviť sa nadbytočného cholesterolu. Okrem toho má protizápalové a ochranné vlastnosti.

Na druhej strane, citrón je zdrojom vitamínov a minerálov. Preto tento liek odporúčame nielen vám, ale aj vašim deťom.

3. Reumatické problémy a bolesti kĺbov

Tajomstvo spočíva v jeho protizápalových vlastnostiach. Zmes konzumovaná pravidelne, každý deň a nalačno pomáha zmierniť bolesť kĺbov . Takýmto spôsobom skutočne odporúčame začať deň.

4. Má priaznivý vplyv na pečeň a žlčník

Toto je pravdepodobne jedna z jej najdôležitejších vlastností. Často sa cítime ťažký, opuchnutý a unavený. Je možné, že naše telo je plné toxínov. Môžu byť dôsledkom nedostatočnej stravy alebo preťaženia pečene a žlčníka. Existuje spôsob!

Na boj proti vyššie uvedeným príznakom nie je nič lepšie ako olivový olej s prídavkom citrónu. Sú dni, keď nespíme a náš metabolizmus sa spomaľuje. Niekedy sa dokonca zobudíme s bolesťou hlavy. Sú to toxíny.

Tento problém vyrieši jedna polievková lyžica olivového oleja a 3 kvapky čerstvej citrónovej šťavy. Pamätajte na to, že je potrebné, aby ste zmes brali hneď, ako sa zobudíte. Potom sa jednoducho osprchujte a vypite. Po 30 minútach sa podávajú raňajky. Výsledky sú nepopísateľné!

5. Zoštíhlenie olivovým olejom a citrónovou šťavou

Po prvé, zmes olivového oleja s niekoľkými kvapkami citrónovej šťavy vám pomôže schudnúť. Ak túto zmes konzumujeme ráno, zlepší sa práca celého tráviaceho systému. Olivový olej je jedným z najväčších zdrojov omega-3 mastných kyselín a ovplyvňuje fungovanie tráviaceho systému. Vďaka tomu nebudeme trpieť zažívacími ťažkosťami alebo zápchou. A vitamín C je zložka, ktorá sa často používa v doplnkoch stravy na podporu chudnutia. A to preto, že urýchľuje prácu spaľovania tukov a reguluje prácu metabolizmu. Vďaka tomu chudnutie ide efektívnejšie a prináša očakávané výsledky.

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>