Začnite deň lyžicou medu a škorice na lačný žalúdok. Efekt vás prekvapí

Med a škorica majú mnoho zdravotných vlastností. Preto pitie lyžice medu a škorice v dopoludňajších hodinách môže pomôcť udržať dobrú formu, postavu a zdravie. Pozrite sa, prečo by ste mali každé ráno po prebudení piť vodu s medom.

Chcel by som začať príkladom zo svojho života, presne môjho starého otca. Pred mnohými rokmi, keď pracoval profesionálne, dostal infarkt. Mal tiež problémy s obličkami a hromadením obličkových kameňov. Poznal veľa lekárov, pretože pracoval v zdravotníctve, takže medzi nimi mal priateľov. Jeden mu poradil, aby každé ráno vypil dve polievkové lyžice medu s citrónom zriedeným vo vlažnej vode. A tak robil roky, až do dňa svojej smrti. Pili ju každé ráno aspoň 20 rokov, pretože si to veľmi pamätám.

Keď to urobil, už nemal problémy s obličkami, obličky mu nevadili a kryštály nespôsobovali bolesť pri močení. Jeho srdce bolo už zdravé ako zvon a meno sa neopakovalo. Preto verím vo vysokú liečivú silu medu, pretože viem, že to naozaj funguje. Nepamätám sa, že môj starý otec bol niekedy chorý, nikdy kýchal, mal nachladnutie alebo horúčku. Jediné zdravotné problémy, ktoré mal, boli kvôli jeho veku. Aj keby to nebol med s citrónom, určite mu to nebolelo.

Dnes vás však predstavím trochu inak. Menovite med so škoricou, ktorého príprava je o niečo jednoduchšia ako zmes dedka. Ale čoskoro vám to popíšem, pokiaľ si spomeniem, ako to urobil.

Pitie medu so škoricou

Predtým, ako vám predstavím recept, stojí za zmienku zdravotné vlastnosti medu a škorice. Najjednoduchší spôsob analýzy bude zoznam. Preto teraz poukazujem na vlastnosti týchto dvoch zložiek. Vďaka tomu budete vedieť, prečo stojí za to jesť.

Vlastnosti medu súvisiace so zdravím

 1. Má baktericídne vlastnosti
 2. Má antibiotické látky
 3. Obsahuje veľa mikroživín, napr. Draslík, fosfor, horčík, vápnik, železo, kobalt
 4. Má veľa vitamínov, napr. A, B, C, kyselinu listovú
 5. Posilňuje srdce (pracuje s acetylcholínom v ňom obsiahnutým)
 6. Posilňuje imunitu
 7. Urýchľuje hojenie rán
 8. Lieči žalúdočné vredy
 9. Má protihnačkový účinok
 10. Znižuje krvný tlak
 11. Inhibuje aterosklerotické procesy
 12. Pracuje upokojujúce a spiace
 13. Stimuluje a vyživuje mozog

Zdravotné vlastnosti škorice

 1. Zvyšuje metabolizmus a uľahčuje chudnutie
 2. Znižuje hladinu cholesterolu
 3. Je zdrojom mikroživín, ako je vápnik, železo alebo mangán
 4. Stimuluje trávenie
 5. Zabraňuje kyslosti
 6. Zlepšuje zásobovanie mozgu krvou, vďaka čomu pracuje efektívnejšie
 7. Lieči plesňové ochorenia, má antifungálny účinok

Ako jesť med so škoricou každé ráno

Teraz, keď poznáte vlastnosti medu a škorice, určite ste sa presvedčili, že budete jesť každé ráno. Ako to urobiť?

prísady:

 • prírodný med
 • mletá škorica

postup:

Nezabudnite si kúpiť kvalitný med, bohužiaľ existuje mnoho zmesí a falzifikátov na trhu. Budete kupovať najlepší med od miestneho včelára. Len on má pre nás plne hodnotné látky, o ktoré nám záleží.

Med by sa tiež nemal spracovávať pri vysokých teplotách, pretože zabíja jeho vlastnosti a niektoré falzifikáty sú tak pripravené.

Keď máte dobrý med, premiešajte so škoricou. Vyskúšajte pomer 2 lyžice medu a 4 lyžičky škorice. Musí byť dosť hrubá a môžeme ju uchovávať v chladničke v zapečatenej nádobe. Potom, každý deň ráno na prázdny žalúdok, jeme lyžicu tejto zmesi. Môžeme piť vodu.

Skôr ako ho podáte malým deťom, poraďte sa so svojím lekárom. Pamätajte, že nie každý by mal jesť škoricu.

Ak vás škorica sama s medom neprechádza cez hrdlo, môžete ju zriediť v pohári vody, pridať ju do šťavy alebo prírodného jogurtu, ktorý budete jesť na raňajky. Len nezabudnite pridať do horúcich jedál alebo nápojov, pretože zabiť jeho dobré vlastnosti.

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>