Začnete zajtrajší deň zdravo s týmito karfiolovými tortilami

Karfiolové tortily, ktoré vás dostanú svojou dokonalou chuťou. Budú sa priamo rozplývať na vašom jazyku.

Celý recept je pripravený iba z niekoľkých ingrediencií a je veľmi jednoduchý, takže sa nemôžete vyhovárať, že nemáte chuť či čas si túto zdravú pochúťku urobiť. Uvidíte, že jesť zdravo je v skutočnosti úplne jednoduché a to práve vďaka receptom ako je tento.

budeme potrebovať:

  •  3/4 hlavy karfiolu
  • 2 veľké vajcia
  • 1/4 šálky nasekaných lístkov koriandru
  • 2 polievkové lyžice šťavy z limetky
  • 1/2 lyžičky soli

Postup:

Rúru si predhrejeme na 200 stupňov. Karfiol si nakrájame a následné rozmixujeme v kuchynskom robote, kým nie je karfiol o veľkosť zrniek kuskusu.

Karfiol dáme na 2 minúty do mikrovlnnej rúry, potom ho vyberieme premiešame a dáme opäť do mikrovlnnej rúry na 2 minúty. Necháme chvíľu vychladnúť.

V stredne veľkej mise si zmiešame karfiol, vajcia, koriander, limetku, soľ a korenie. Miešame kým nám nevznikne jednotná zmes.

Teraz z cesta vytvarujeme 6 malých tortill, tie dáme na plech vyložený papierom na pečenie a pečieme po dobu 10 minút. Potom tortilly obrátime a pečieme ďalších 5-7 minút.

Máme hotovo dobrú chuť!

ZDROJ:tiphero.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>