Začala som polievať orchideu pivom! Môžem len povedať, lepšie hnojivo nepoznám

Pre mnohých z vás to bude pravdepodobne riskantné. Túto metódu však stojí za to použiť a presvedčiť sa, že v skutočnosti funguje. Hovorím o zalievaní orchidey zriedeným pivom.

Pivo – živina pre orchideu

Orchidey, ak sa o ne správne postaráme, sú krásnou ozdobou nášho domova. Je však potrebné s nimi správne zaobchádzať, napríklad s výživou. Málokto vie, že pivo je vynikajúcou živinou pre orchidey. Prečo?

Ukazuje sa, že pivo má vysoký obsah vitamínov skupiny B. Z tohto nápoja kvety dokonale absorbujú živiny. Vitamín B a ďalšie zložky obsiahnuté v pive posilňujú korene, vďaka čomu rastlina stáva silnejšou a zdravšou.

Ako používať pivo na orchidey?

Ľahké pivo je potrebné riediť. Potrebujeme zmiešať pivo s vodou v pomere 1:30. Pripravený roztok nalejte do kvetináča. Používame najviac raz mesačne.

Pamätajte si, že od decembra do marca vôbec nemonidujeme ani nevyživujeme orchidey. Túto metódu preto nemožno v tomto období použiť.

Od apríla do septembra intenzívne hnojíme orchidey. Potom je najlepšie hnojiť orchidey prípravkami s vysokým obsahom dusíka. V polovici augusta sa však oplatí postupne znižovať dávku tohto prvku.


Ako si vybrať kvetinovú kvetinu?

Orchidey sú jednou z najkrajších kvetín, ktoré sú v kvetinárstve dostupné. Ich starostlivosť je však trochu komplikovaná. Pred zakúpením orchidey sa uistite, že na listoch nie sú škvrny alebo suché listy. Venujte pozornosť aj tomu, či púčiky nie sú uschnuté. Najlepšie orchidea je tá, ktorá má jeden kvet a veľa zdravých púčikov.

ZDROJ:kobieceinspiracie.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>