Začala som jesť denne 1 lyžičku kurkumy, zaskočilo ma, čo sa začalo diať

Toto prírodné korenie možno nazvať zázračné korenie – je to užitočné. Nie každý vie, že kurkuma zdobí nielen orientálne jedlá svojou chuťou, ale pomáha aj pri liečbe mnohých chorôb. Odporúča sa na prevenciu a liečbu cukrovky, má priaznivý vplyv na trávenie, nervový systém, znižuje hladinu cholesterolu v krvi a zvyšuje imunitu. Čo je to, kurkuma dokonca pomáha zväčšiť veľkosť pŕs! Máte záujem? Potom podrobnejšie.
 

Ako používať kurkumu na liečebné účely:

1. Ak do potravín pridáte kurkumu, nezabudnite pridať čierne korenie – pomáha kurkumínu úplne vstrebávať.
2. Po vyčerpaní tela pomáha kurkuma s mliekom (zmiešajte pol lyžičky korenia s 30 ml teplého mlieka). Mal by sa piť po celý deň v malých dúškoch. Takýto nápoj má tiež priaznivý vplyv na trávenie.
3. Ak jete lyžičku kurkumy každé ráno na lačný žalúdok každý deň, umyte ju vodou – za mesiac sa telo zreteľne vyčistí.
4. Na prevenciu a liečbu anémie (nedostatok železa) si vezmite kurkumu s medom – štvrtinu lyžičky kurkumy za lyžicu medu. Jedzte na lačný žalúdok, môžete ho piť s vodou. Veľmi efektívne.
Kurkuma je, ako vidíte, pomerne silná vec, preto sa neodporúča, aby ju všetci používali na liečbu. Takáto liečba je kontraindikovaná u ľudí s ochorením obličiek, najmä v akútnom štádiu, ako aj u ľudí s exacerbáciou vredu. Deti do 5 rokov nemôžu podávať kurkumu, tehotenstvo a laktáciu – je možné v malých dávkach.
Ak sa vás však tieto kontraindikácie netýkajú, môžete si na vlastnej koži vyskúšať zázračnú silu tohto voňavého zlatého korenia.
ZDROJ:justcoolidea.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>