Začal som konzumovať uhorku 3 krát denne a lekár mi po piatich dňoch oznámil niečo šokujúce

Dnes chceme s vami hovoriť o výhodách pravidelnej konzumácie uhoriek. Dávajte pozor na nasledujúci zoznam. Preto pochopíte dôvody, prečo by ste ich nemali prestať konzumovať.

Hydratácia

Skladá sa z 96% vody, takže vás osvieži. Ak ho triete do kože, môžete znížiť pálenie spôsobené spáleninami.

Eliminuje toxíny

Pohlcujúc veľa vody, pomáhame telu pri odstraňovaní toxínov z tela. Keďže uhorka je väčšinou tekutá, pomôže vám ľahko zbaviť sa toxínov. V skutočnosti, ak ho konzumujete pravidelne, pomôže vám to zbaviť obličkových kameňov.

Bohatý zdroj vitamínov

Uhorka je bohatá na vitamíny A, B a C. Z tohto dôvodu zvyšuje imunitu, poskytuje energiu a udržuje nás sviežich. Pre najlepšie výsledky môžeme pripraviť šťavu s touto zeleninou v kombinácii s mrkvou a špenátom.

Bohatá v nerastoch

Okrem iného je táto zelenina bohatá na horčík, draslík a kremík. Z tohto dôvodu je liečba uhoriek veľmi bežná.

Podporuje stratu hmotnosti

Veľa ľudí konzumuje uhorky v šalátoch a polievkach. Vďaka tomu môžu rýchlo schudnúť. Môžete tiež jesť chrumkavé uhorky s nízkotučným jogurtovým krémom.

Zlepšuje zrak

Myslím, že ste často videli ľudí s uhorkami na ich očiach. Môže sa to zdať zvláštne, ale pomáha zlepšovať zrak. Pomáha tiež znížiť vrecúška pod očami, nadýchanosť a tmavé kruhy.

Rakovina

Táto zelenina výrazne znižuje šance vyvinúť niekoľko druhov rakoviny. Z tohto dôvodu ich mnohý zahrňujú do každodennej stravy.

Stabilizuje tlak

Hoci to nie je vedecky dokázané, ľuďom, ktorí majú problémy s krvným tlakom, bolo povedané, že sa stabilizuje po konzumácii uhorky.

Osviežuje dych

Keďže uhorka v podstate pozostáva z kvapaliny, je veľmi dobré pre osvieženie úst a ďasien. Okrem toho sa zaobchádza s ďasnami, ktoré spôsobujú nepríjemný dych.

Zlepšuje trávenie

Žuvanie tejto zeleniny pomáha dobre trénovať čeľuste. Okrem toho vzhľadom na vysoký obsah vlákniny podporuje dobré trávenie.

Zjemňuje vlasy a nechty

Jedným z minerálov prítomných v uhorke je kremeň. Poskytuje silu a lesk vlasov a nechtov.

Zmierňuje bolesť kĺbov a svalov

Majte na pamäti, že táto zelenina je bohatá na vitamíny a minerály. Mnohé z nich pomáhajú odstrániť bolesť svalov a kĺbov.

Podporuje zdravie obličiek

Uhorka znižuje hladinu kyseliny močovej v tele. To uľahčuje prácu obličiek.

Cukrovka

Táto zelenina má látku, ktorá prináša prospech diabetikom. Pri konzumácii stimuluje pankreas na produkciu inzulínu. V dôsledku toho môže byť diabetes regulovaná prirodzene.

Znižuje hladinu cholesterolu

Uhorka obsahuje zlúčeninu známu ako steroly. To nám pomáha znižovať zlý cholesterol.

Ako vidíte, uhorka nám prináša veľa zdravotných výhod. Preto, ak ho nekonzumujete, odporúčame vám začať.

ZDROJ:fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>