Zabudnite raz a navždy na toxické čistiace prostriedky v domácnosti. Používajte radšej tieto, sú úplne neškodné

Každý chce mať nádherne voňavý čistý domov. Je dôležité, aby ste si dávali pozor na čistiace prostriedky, ktorými čistíte dom. Mnohé z nich môžu škodiť vášmu zdraviu. 

Prostriedky na čistenie domu

Väčšina známych chemikálií pre domácnosť sa dá rozdeliť do troch typov.

Toxické

Bieliace prostriedky na báze chlóru, hydroxidu sodného na rozpúšťanie starého tuku a čistenie potrubia.

Relatívne toxické
Výrobky obsahujúce povrchovo aktívne látky, ktoré ovplyvňujú proces ľudského vývoja a reprodukcie. Závažne ovplyvňujú nervový a imunitný systém, pretože ich zloženie je blízke ľudským hormónom. Patria medzi ne známe čistiace prostriedky na umývanie riadu, podlahy, steny a iných povrchov. Gumové rukavice vás neochránia pred týmito výrobkami.

Koniec koncov, po čistení zostáva tenká vrstva, ktorý sa odparuje a vstupuje do tela cez pľúca. Ani z kuchynského riadu táto vrstva úplne nezmizne a potom končí v našom žalúdku.

Bezpečné, (prírodné)

Výrobky vyrobené z prírodných minerálov a označené ako „bio“. Tieto čistiace prostriedky sú často aj etické, to znamená, že neboli testované na zvieratách.

Prírodné čistiace prostriedky

Tekuté mydlo

Ušľachtilé kastílske mydlo je známe už od stredovekej Európy. V Španielsku sa vyrábalo len z troch ingrediencií: olivového oleja, vody a alkálie. Dokonale rozkladá tuky a odstraňuje nečistoty. Je to lacné, bezpečné a nezacháva žiadne chemické vrstvy.

 Éterické oleje
Je známe, že éterické oleje nielen zabíjajú vírusy, baktérie, ale aj bojujú proti hmyzu a zmierňujú stres. Zmiešajte 3 litre vody s 3 polievkovými lyžicami Castilianského mydla, pridajte 25 kvapiek esenciálneho oleja z čajovníka a získate tým skvelý prostriedok na umývanie podlahy.

Citróny

Kyselina citrónová má dezinfekčné a bieliace vlastnosti, odstraňuje nepríjemný zápach. Polovica citróna vám pomôžete vyčistiť umývadlo a kohútiky z vodného kameňa. Citrón môže rýchlo odstrániť škvrny, špinu a mastnotu na akomkoľvek povrchu.

Olivový olej

Používa sa namiesto laku na starostlivosť o drevený nábytok. Pomocou olivového oleja ľahko očistíte ruky zo zaschnutej farby, pretože pôsobí ako prírodné rozpúšťadlo. Zmes 2 polievkových lyžičiek olivového oleju a 2 lyžíc soli odstránia nečistoty a mastnotu z liatinového riadu.

Ocot

Veľmi dôležitá zložka pri varení. Bojuje proti hubám a plesniam, rozpúšťa nečistoty a zmierňuje tvrdosť vody. Ak sa vám nepáči vôňa, urobte to takto: zmiešajte polovicu šálky octu s 5 kvapkami esenciálneho oleja z čajovníka a s 5 kvapkami citrónového oleja. Výslednú zmes prelejte do fľaše so sprejom a použite na čistenie všetkých povrchov. Vôňa esenciálnych olejov zamaskuje štipľavý zápach octu.

Dúfame, že tieto tipy zmenia váš postoj k priemyselnej chémii a prejdete k neškodným čistiacim prostriedkom.

ZDROJ:takprosto.cc

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>