Zabudnite na nepríjemný zápach potu! Vytvorte si prirodzený dezodorant a zrieknite sa škodlivých produktov z obchodu!

Keď je teplo alebo vlhkosť na ulici, naše telo reguluje teplotu potením. Samotný pocit je bez zápachu, ale je to „ohnisko“ baktérií, ktoré sa rýchlo množia a vytvárajú nepríjemný zápach.

Nepríjemný zápach a prečo sú antiperspiranty škodlivé

Množstvo baktérií a zlá cirkulácia vzduchu (nosenie syntetického oblečenia) sú hlavnými dôvodmi, ktoré nakoniec vedú k vzniku nepríjemného zápachu.

Čo zvyčajne robíme? Na odstránenie nepríjemného zápachu použite dezodorant alebo antiperspirant. Ale samotný dezodorant nezabráni poteniu, ale skôr maskuje zápach potu. Antiperspirant obsahuje chemikálie, ktoré znižujú potenie.

Deodoranty a antiperspiranty často obsahujú potenciálne škodlivé chemikálie, ako napríklad hliník a parabény, ktoré môžu poškodiť vaše zdravie. Z tohto článku sa naučíte prirodzené spôsoby, ako sa zbaviť zápachu podpazuší.

Prírodné domáce prostriedky na odstránenie zápachu potu

1. Kokosový olej a sóda na pečenie

Kokosový olej má protihubové a antibakteriálne vlastnosti. Sóda na pečenie je prirodzený dezodorant. Zabíja baktérie, ktoré spôsobujú telesné pachy, a preto môžu byť efektívne použité pre podpaží. Hoci časté používanie sódy môže spôsobiť podráždenie pokožky.

2. Extrakt Levandule a éterické oleje

Levanduľa zmierňuje podráždenú pokožku, pomáha udržiavať vlhkosť pokožky a pomáha udržiavať pokožku jemnú a elastickú. Má tiež antimikrobiálne a protizápalové vlastnosti. Levanduľa znižuje zápach znížením pH pokožky.

Levanduľa a esenciálne oleje z čajovníka sa široko používajú v prírodných dezodorantoch. Majú antibakteriálne vlastnosti. Tieto éterické oleje sú univerzálne.

Tu je jednoduchý recept na domáci deodorant. Tento recept tiež obsahuje zeleninový glitzerín. Používa sa v kozmetickom priemysle av mnohých produktoch na zvlhčenie pokožky. Rastlinný glycerín prispieva k tomu, že pokožka je hladká a mäkká a pôsobí aj ako chemická konzervačná látka.

  • 4 lyžice
  • gélový extrakt gél aloe vera
  • 1 lyžička rastlinný glycerín
  • niekoľko kvapiek levanduľového oleja alebo čajovníka

Dajte všetky ingrediencie do nádoby so sprejom, dobre premiešajte, až kým nebude hladká. Použite podľa potreby.

3. Peroxid vodíka

Peroxid vodíka má antibakteriálne vlastnosti a má široké spektrum účinku.

  • 1 čajová lyžička 3% peroxid vodíka
  • 1 pohár vody

Navlhčite bavlnenú tkaninu v tomto roztoku a po každom umývaní utrite podpazušie.

4. Jablkový ocot – najlepší liek na zápach potu!

Jablkový jačmeň má antibakteriálne vlastnosti. Znižuje nepríjemný zápach tým, že znižuje pH pokožky, takže baktérie, ktoré spôsobujú nepríjemný zápach neprežijú, a preto nebudú mať nepríjemný zápach.

  • 1 diel jablčného octu
  • 3 diely vody

Nalejtte roztok do striekacej pištole a naneste ju na pokožku podpaľača, utrite suchú pokožku.

Jablkový jačmeň je veľmi silný a môže spôsobiť podráždenie pokožky u ľudí s citlivou pokožkou.

ZDROJ:fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>