Z listov malín si môžete urobiť zvlášť cennú tinktúru, pretože listy sú bohaté na liečivé vlastnosti, čo mnohí nevedia

Užitočné vlastnosti malín napísali starí herbalisti a moderné lekárske encyklopédie. Keď už hovoríme o použití malín, často vidíme bobule, ale pretože listy sú bohaté na liečivé vlastnosti, mnohí to nevedia.

Maliny si ľahko môžeme nazbierať na vychádzke v prírode, alebo pestovať na záhradke. Dostupné sú aj v obchodoch.

Pri zbere malín nezabúdajte na ich listy. Majú obrovské liečivé účinky.

Listy sa široko používajú v tradičnej a externej medicíne na zachovanie všetkých užitočných vlastností tejto hodnotnej rastliny. Zber listov sa odporúča vykonať začiatkom júla a musia sa prišiť zvonku v tieni. Skladujte ich najlepšie v papierových obaloch.

Listy malín sa ošetrujú rovnomerne, najmä v neoceniteľnom prostredí! Tento liek musíte uložiť a prijať z mnohých problémov!

1. Znižujú zápaly

Vyššie uvedený čaj pripravený z listov malín má vďaka svojmu vysokému obsahu tanínu antiseptické a sťahujúce účinky, preto je vhodné použiť ho vo forme zábalu na vyrážky či rany.

2. Posilňujú svalstvo maternice

Posilňujú a tonizujú svalstvo maternice, podporujú jej sťahy a zmierňujú bolesti. Okrem posilňovacieho účinku majú aj účinok uvoľňovací, pomáhajú teda nielen pri pôrodoch, ale aj pri zmierňovaní menštruačných kŕčov.

3. Super na prechladnutie

Nádchu a bolesti hrdla dokážete zmierniť kloktaním čaju z listov malín.

4. Na detoxikáciu tela

Môžete ich použiť ako doplnok detoxikačnej kúry , pretože majú vynikajúce detoxikačné a krv prečisťujúce účinky. Navyše pomáhajú zmierňovať aj symptómy ochorenia močových ciest.

5. Ako náhrada za vitamínové tabletky

Malinové listy obsahujú veľké množstvo horčíka, železa, vitamínov A B C D E, vápnika, fosforu, preto majú blahodarný účinok na kosti, nechty a chrup.

ZDROJ:jensprav.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>