Vyskúšajte liečivú a voňavú silu mäty, mal by ju vyskúšať každý, kto má problémy s …

Mätovú chuť si nemožno zamieňať s druhým, vôňa je famózna Mäta – jedinečný produkt! Čaj, ktorý je z mäty, – najviac voňavý na svete.

Mäta pieporná dobre zmierňuje bolesti hlavy, mäta je súčasťou mnohých kozmetických prípravkov a liečív

Pohľad na svieže zelené lístky mäty sú veľmi zvodné, pridajte ich do šalátu a ozdobíme mätou dezerty – win-win nápad. Ale najpozoruhodnejšie vecou je, že slávna mäta je nielen slávna pre svoju bohatú arómu. Táto rastlina môže byť považovaný za liek!

Užitočné vlastnosti mäty

  • Na podráždený žalúdok kŕče a bolesti je dobré piť mätový čaj. Mäta zlepšuje trávenie a uvoľňuje žalúdočné steny.
  • Antibakteriálny účinok mäty je veľmi silný. Na zbavenie infekcie, piť treba odvar z mäty, alebo len teplú vodu s medom a mätou.
  • Mäta– efektívny nástroj proti bolestiam hlavy. Pite mätový čaj a budete okamžite cítiť úľavu: mäta zbaví cievnych kŕčov, tí čo majú časté bolesti hlavy  Naneste niekoľko kvapiek esenciálneho oleja z mäty piepornej na spánky, to pomôže, aj keď máte migrénu.
  • Ak máte upchatý nos, inhalujte s mätou. Táto metóda funguje a má silné poklesy z prechladnutia!
  • Mäta je schopná ovplyvniť rast rakovinových buniek, spomaľuje vývoj hroznej choroby.
  • Mäta je nevyhnutná pre udržanie nervového systému v rovnováhe. Ak často pociťujete, stres, často stojí za piť mätový čaj: mäta uvoľňuje nervový systém, vedie k stabilnému stavu. Vôňa, chuť a účinok mäty – perfektné sedatíva.

Aby posilnili svoje telo pite ho v predvečer, kombinujte mätu s inými bylinami, ktoré majú antibakteriálne a osviežujúci účinok: fenikel, šalvia, ľubovník bodkovaný.

Samozrejme, bylinky nezneužívajte. Koniec koncov, príliš časté používanie mäty môže spôsobiť problémy so srdcom. Zdržať mäty, by sa mali tehotné ženy. Zvyšok ľudí určite pocíti liečivú silu tohto nádherného produktu!

ZDROJ:TAKPROSTO.CC

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>