Vyprážané banány v cestíčku so sezamovými semienkami: lahodný exotický dezert

Chcete osloviť svojich príbuzných a priateľov s neobvyklým dezertom, ale neviete, čo si vybrať? Dôrazne odporúčame varenie vyprážaných banánov v cestíčku podľa nášho receptu.

Banány v tejto forme budú na stole skutočne exotické. Okrem toho sa banány v cestíčku ľahko pripravujú a nevyžadujú predbežnú úpravu. Len pár minút a lahodný banánový dezert nájdete všetky vaše chuťové poháriky.

 Ako variť vyprážané banány

Ázijský recept na vyprážané banány pochádza z ďalekej Ázie. Práve tam začali variť banány v tepelnom ošetrení. Lekváre, smažené banány a dokonca aj polievky nie sú celým zoznamom jedál, ktoré si môžete vychutnať v najsofistikovanejších ázijských rezortoch. V našich regiónoch sa najčastejšie konzumuje banán surový. A ak sa ich rozhodnete smažiť, potom verte mi, nebudete to ľutovať!

prísady.

  • Tri kusy banánov
  • Rastlinný olej na pečenie
  • Jedna polievková lyžica kokosových hoblín
  • Hrsť ryžovej múky a kukuričného škrobu (každá 50 gramov)
  • Dve polievkové lyžice sezamových semien
  • Polievková lyžička jemne mletého morského soli
  • Jedna polievková lyžica granulovaného cukru, tiež jemne mletá
  • Pohár pitnej vody

Postup varenia krok za krokom:

Najprv pripravte cesto na pečenie. Aby ste to dosiahli, budete musieť kombinovať kokos, ryžovú múku, škrob a sezam. Potom pridajte soľ a cukor. Do dávky v malých dávkach pridáme vodu, pričom miešame zmes neustále. Zmes musí byť hustá konzistencia. Vložte panvicu na oheň a v nej zahrejte veľké množstvo rastlinného oleja. V ňom budeme smažiť banány. Narežte banány na kusy takým spôsobom, aby by bolo pohodlnejšie jesť ich neskôr. Plátky obaľte v cestíčku a banány vložte do horúceho oleja, a smažte až kým nebudú zlato hnedé. Vyprážané banány sa vyberú na papierové obrúsky a čakajte na odčerpanie prebytočného tuku.

Keď tento dezert aspoň raz skúsite, nebudete ho môcť odmietnuť. Napíšte si ho do svojich receptov, pretože priatelia určite požiadať o to. Užite si jedlo!

ZDROJ:headinsider.ne

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>