Vyhodil som nosový sprej. Tento liek, ktorý mám v chladničke, funguje omnoho lepšie

Keď máme nádchu, často siahame po nosných sprejoch, ktoré ju upchajú. Venujete pozornosť.

Väčšina z týchto látok sa môže bezpečne používať 3 dni, ale väčšina výrobcov dáva 5 – 7. Vedeli ste, že dlhodobé používanie takýchto látok môže viesť k atrofii slizníc? Je pravda, že fungujú dobre, ale nemôžete to preháňať. Obzvlášť, keď je výtok z nosa stále slabý, nemali by ste okamžite dosiahnuť rozprašovač. Potom vyskúšajte prirodzený spôsob, ktorý vám dnes odporučím. Zaručujem, že účinne vyčistí nos a obnoví slobodu dýchania.

 

Chren na vyčistenie nosa

Chren má veľmi bohaté účinky na naše zdravie. Funguje to, okrem iného, ​​antibakteriálne a antivírusové, takže ak začnete uloviť výtok z nosa, kúpte si pohárik chrenu a zahrňte ho do svojej stravy. Okrem toho môžete získať okamžité čistenie nosa. Len na chvíľu vydýchnite chren a prchavé látky v ňom obsiahnuté sa rýchlo dotknú nosa.

Potrebujete ešte rýchlejší efekt?

Zjedzte pol lyžičky chrenu, jeho ostrú chuť a látky, ktoré obsahuje, okamžite vyčistia nos. Potom každých pár hodín zjedzte pol čajovej lyžičky, vďaka ktorej zoslabnete sekréty a uľahčíte jej odstránenie, čím zabránite opätovnému upchatiu nosa. Zotavíte sa rýchlejšie, pretože chren funguje ako prírodné antibiotikum!

Môžete si spraviť aj nápoj z chrenu.

Chrenový čaj

Na prípravu čaju z chrenu budete potrebovať:

  • 10 gramov čerstvého chrenu
  • 5 gramov čerstvého zázvoru
  • 200 ml vriacej vody

Príprava a užívanie

  1. Nakrájajte chren a zázvor na malé kúsky.
  2. Bylinky vložte do čajníka, zalejte vriacou vodou a nechajte 20 minút vylúhovať.

Čaj pite 3 krát denne pri teplote približne 40˚C.

Poznámka: Vriacou vodou sa síce znehodnotí malá časť prospešných látok, ale nie až toľko, koľko by sa znehodnotilo dlhším varením.

ZDROJ.dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>