Vyhadzujete po pristátí letenku? Po prečítaní tohto článku to už nikdy viac neurobíte!

Pas a občiansky preukaz sú tie najdôležitejšie doklady, ktoré musíme mať pri sebe, keď niekam letíme lietadlom. Ďalším je aj letenka. Bez nej by nás nepustili do lietadla.
Väčšina cestujúcich ju ale vyhadzuje po pristátí, nechajú je dokonca v lietadle alebo vyhodí do koša niekde na letisku. Najbezpečnejší spôsob je ale letenku vziať domov a zničiť. Prečítajte si prečo.

114963119891

Z letenky možno vyčítať veľa osobných údajov. Sú v QR kódu, ktorý je na každej letenke. Tento kód možno ľahko prečítať s pomocou aplikácie v každom Smarphone.

214963119892

Týmto spôsobom má ktokoľvek prístup k vášmu menu, priezvisko, adrese, mailovej adrese, číslu dokladu a ďalším informáciám o lete. Nezdieľajte preto fotky letenky na internete a nevyhadzujte ich na verejných miestach.

314963119893

Vedeli ste to? Zdieľajte túto užitočnú informáciu s ďalšími priateľmi a rodinou na Facebooku. Krádež identity je len jedným z mnohých problémov, ktoré by sa mohli objaviť!

zdroj: pixabay , youtube

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>