Vyčistite koberec touto zmesou, neobsahuje žiadne chemikálie a odstráni aj zastaralé škvrny

Nech už je interiér vášho domu akokoľvek čistý, je tu jeden prvok, ktorý vám umožní ho mať pohodlnejší a útulnejší. Koberec s vysokou a hustou sa zašpiní zakaždým, keď jpo ňom prejdete. Niektorí ich odstraňujú, pretože, čo na nich neznášajú je – čistenie. Áno, čistenie takého koberca nie je jednoduché a zábava nie je lacná, ak si najmete profesionála.

Ale je tu pre vás jednoduché riešenie. Pripravte zmes, ktorá doslova vytláča špinu z hustého koberca. Žiadne chemické zložky, iba to, čo je v kuchynskej skrini každej gazdinky. Zmiešajte niekoľko základných produktov, naneste, čakajte 20 minút a vysajte povrch. A nemusíte sa obávať znečistenia počas ďalšieho mesiaca.

2 spôsoby čistenia koberca

Povedať, že jedna z nich je menej efektívna a druhá je pozoruhodná, je ťažko povedať. Môžete skúsiť každý z nich a vybrať ten, ktorý vám vyhovuje vo všetkých parametroch: farba koberca, typ znečistenia, očakávaný výsledok.

Soľ a sóda

Je potrebné vyčistiť kontaminovanú oblasť (škvrna) zmesou obyčajnej soli a sódy. Počkajte 20 minút a len povysávať. Je to vynikajúci nástroj v boji proti malým mastným miestam. Vyberá sa pre svoju účinnosť a bezpečnosť.

Ocot

20 ml stolového octu rozpustite v 1 litri vody. Dajte do roztoku čistú handru a utrite koberec. Počkajte 20 minút a potom utrite koberec suchou handričkou. Potom povysávajte. Môžete dať kobercu originálny vzhľad.
Odporúčania

Odporúčame vám, aby ste nepoužívali tvrdé kefy. Nielenže poškodzujú štruktúru koberca, ale skôr vymývajú škvrny namiesto toho, aby ich odstránili. Zakaždým, keď čistíte, použite mäkkú kefku a pokračujte len v smere vlasu.

Ako môžete vidieť, čistenie nie je chemické, lacné, jednoduché, ale výsledok je hodný obdivu. Všetko, čo potrebujete, je vo vašej skrinke. Vyskúšajte spôsob, ktorý sa vám páči už počas nasledujúceho upratovania. Povedzte o výsledkoch a priateľom, ktorí sa už vzdali úspechu, pošlite im odkaz.

ZDROJ:sovkusom.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>