Vodu z ryže už nikdy nevylievajte! Je to lacný spôsob, ako zostať krásna a štíhla

Ako obvykle, väčšina z nás, po varení ryže, vodu vyleje. Táto voda je ryžová voda a pri absencii vedomostí urobíme veľkú chybu a nepoužívame ju. Ľudia z Japonska a Číny nevylievajú vodu z ryže, pretože vedia, že toto je prvý prostriedok na zachovanie krásy. To robí pokožku zdravšiu, vlasy – krásnejšie a nádhernejšie, a tiež pomáha stratiť tie extra kilo.

Od staroveku používali ázijské ženy ryžovú vodu na umývanie a kúpanie. Dôvod nebol toľko v šetrení vodných zdrojov, ale aj v tom, že takáto voda obsahuje veľa vitamínov a minerálov. Je bohatá na aminokyseliny, ako je ferulický (silný antioxidant) a alantoín (látka, ktorá pomáha pri zápalových procesoch). Z nášho článku sa dozviete o magických vlastnostiach tejto vody a na nej založených receptov na zachovanie krásy a zlepšenie zdravia.

Výhody ryžovej vody pre našu pleť

Ryžová voda je účinnou pomôckou pri udržiavaní zdravého pokoženia. Po prvé, je to lacné a po druhé, je to príliš užitočné.

Neustále používajte túto vodu ráno a v noci, vidíte viditeľné výsledky:

 • čisté póry
 • žiadne akné
 • široké póry sa zmenšujú
 • pokožka je belšia
 • hodvábna
 • odstránia sa horné vrstvy kože
 • zlepšuje prietok krvi do pokožky
 • nové jazvy sa hoja rýchlejšie
 • starnutie výrazne spomaľuje
 • tvár sa zosvetlí
 • malé vrásky zmiznú

Ako používať tento nástroj? Na podporu pokožky a zachovania žiarivej krásy potrebujete tonikum. Nebude mať žiadne negatívne účinky, aj keď je koža citlivá. Vezmeme si pohár obyčajnej ryže, pokryjeme si litrom vody, odložíme na 60 minút, necháme ju stáť. Zatiaľ čo ryža stojí, sa nasýti voda s užitočnými minerálmi. Potom, keď je ryža nasiaknutá, rozmixujeme, aby sme urobili hmotu, ktorá vyzerá ako kaša, a necháme ju ešte desať minút. Akýmkoľvek spôsobom precedíme ryžu, nalejte vodu do sklenenej nádoby. Udržujte ryžovú vodu v chladničke maximálne päť dní.

Odporúčame tiež vyrobiť fermentovaný elixír z ryže a vody

Tento nástroj pomôže pri čistení pokožky, bude hodvábna, jemná, naozaj odstraňuje vrásky a akné. Recept na takú vodu je tiež jednoduchý. Keď si pripraváme ryžovú vodu, ktorú sme filtrovali, naliali do sklenenej nádoby. Udržujte ju v tme pri izbovej teplote dva dni. Umývajte sa s ňou dvakrát denne. Môžete použiť vatový tampón nasiaknutý touto vodou. Potierame pokožku tváre, pár minút a umyjeme čistou vodou. Upozorňujeme, že pre mastnú pleť používame neriedenú vodu, na citlivú pokožku zriedime tečúcu ryžovú vodu. Už po niekoľkých týždňoch používania ryžového tonika môžete vidieť, ako sa vaša pokožka stáva hladkou, čistou, zreteľne pevnejšou a jasnejšou.

Krásna postava vďaka ryžovej vode

Mýlite sa, ak si myslíte, že ryžová voda pomáha len pri problémoch s kožou. Ázijské ženy ju používali, aby sa stali štíhlejšími a hladšími. Ženy po celom svete sa trápia dietami, hladovými štrajkami, zatiaľ čo ázijské ženy dosahujú rovnaký účinok, vrátane vody z ryže v ich strave namiesto jedla. Súčasne majú výbornú pohodu a krásnu štíhlu postavu.

Čo je to tajomstvo ryžovej vody? Obsahuje škrob vo veľkom množstve. Škrob je aktívny sorbent, ktorý odstraňuje škodlivé látky, odstraňuje toxíny a trosky. Okrem toho pomáha zlepšiť trávenie a optimalizuje rozpad tukov, čím sa znižuje množstvo tukových tkanív. Táto voda obsahuje najdôležitejšie vitamíny, kyseliny a minerály pre telo.

Spôsob prípravy a použitia ryžovej vody pre danú figúrku

Na sedem pohárov vody vezmeme 1 šálku nelúpanej ryže, ktorá sa varí na malom ohni pol hodiny. Preceďte a nechajte vychladnúť. Využívame odvar v štandardnom pohári raz denne namiesto jedného jedla. Ak je chuť vody pomerne slabá, môžete k nej pridať soľ. Jedná sa o nechutné jedlo, ak nemáte dosť chute, potom môžete na základe tejto vody urobiť polievku so zeleninou. Štúdie ukazujú, že nahradenie ryžovej vody raňajkami alebo večerou pomáha stratiť päť až sedem kilogramov. Najdôležitejšia vec – táto strava je považovaná za správnu, pretože sa zbavujete nadbytočného tuku, a nie zo svalov alebo vody. Na dosiahnutie výsledku je okrem príjmu takejto vody potrebné vylúčiť zo stravy živočíšne tuky, múku a sladké výrobky. Ak je čerstvá ryžová voda pomerne nudná, do nej vložte šesť kvapiek citrónovej šťavy. Neznalí ľudia si budú myslieť, že ide o obyčajnú vodu, ktorú ste nahradili napríklad raňajkami.

V skutočnosti je to elixír plný užitočných vlastností.

Je úžasné, ako užitočná ryža môže byť voda.

ZDROJ:headinsider.net/

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>