Viete čo sa stane keď začnete svoj deň s pohárom mlieka? To budete prekvapený

Všetci si uvedomujeme, aký prínos má na náš organizmus príjem mlieka. Mlieko obsahuje vitamíny, minerály, bielkoviny, jód a vápnik. Má nenahraditeľnú úlohu a mal by sa denne konzumovať. Odborníci na výživu tvrdia, že mlieko je kľúčom k dobrému zdraviu. Všetci vieme, aké dôležité je mlieko v detskej strave. Deti vo veku od jedného do dvoch rokov musia piť mlieko, pretože potrebujú dodatočnú energiu. Mlieko je nenahraditeľnou súčasťou detskej stravy.

Vedci dokázali, že mlieko a mliečne výrobky udržujú pamäť a srdce v dobrej kondícii.

Tí, ktorí pravidelne pijú mlieko, majú až päťkrát lepší výkon pri testoch pamäti a tento nápoj ako ostatné mliečne výrobky je pre mozog veľmi prospešný.

Ľudia, ktorí pravidelne pijú mlieko a konzumujú mliečne výrobky, ako sú jogurt, syr a iné mliečne výrobky majú lepšiu pamäť, informuje Daily Mail. Mozog ľudí, ktorí jedia päť až šesť mliečnych jedál denne (vrátane konzumného mlieka alebo jogurtu), pracuje rýchlejšie a lepšie a riziko demencie v starobe je drasticky menšie, skonštatovali vedci z University Maine.

Prieskum sa uskutočňuje na tisíce respondentov vo veku 23 rokov a tisíce ľudí vo veku od 23 do 98 rokov. Podľa niektorých štúdií majú ľudia, ktorí zriedka jedia mliečne výrobky, až päťkrát horšie. Výhody mliečnych výrobkov v mozgu sú zrejmé a nie je nič lepšie, ako začať deň sklenkou mlieka, hovoria odborníci.

Veria, že horčík, kľúčová zložka mliečnych výrobkov, chráni mozgové bunky pred umieraním a mierna konzumácia mliečnych výrobkov udržuje srdce zdravé, ale aj udržuje normálnu úroveň tlaku.

ZDROJ:healthyfoodteam.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>