Vieme, čo robiť aby vaša tvár vyzerala o 10 rokov mladšie, výsledky si všimnite ihneď

Japonské ženy sú známe po celom svete pre svoj mladistvý vzhľad. Ide o ryžu, ktorá nie je len základnou zložkou japonskej kuchyne. Je to tiež jedna z hlavných zložiek starostlivosti o pleť a tvár medzi japonskými ženami.

Záznamy hovoria, že japonské ženy ťažili z úžasných vlastností ryže po stáročia. Je dokonca vedecky dokázané, že aplikácia prášku z ryžových otrúb, oleja z ryžových otrúb a ryžovej vody na koži môže zlepšiť vašu pleť a pomôcť vám zbaviť sa tmavých škvŕn. Okrem toho, ryža môže zlepšiť kvalitu vašej stravy v dôsledku svojho bohatého antioxidačného obsahu.

Ryža je bohatá na kyselinu linolovú a skvalén, silný antioxidant, ktorý má schopnosť stimulovať tvorbu kolagénu v koži. Je to prírodná látka, ktorá chráni pokožku pred predčasným starnutím a zabraňuje vzniku vrások. Tiež chráni pokožku pred poškodením spôsobeným slnečným žiarením. Okrem toho je ryža naložená vitamínom E a gama oryzolom, ktoré sú schopné znížiť hladinu cholesterolu v krvi a chrániť vaše zdravie srdca.

Mnohí ľudia však nevedia, že ryža má schopnosť obnoviť mladistvý vzhľad vašej pleti, čím je mäkká a hodvábna.

Tu je recept na báze ryže na prípravu masky proti vráskam, ktorá vám dodá hladkú a žiarivú pleť.

Čo potrebujete:

  • 3 polievkové lyžice ryže
  • 1 polievková lyžica med
  • 1 polievková lyžica mlieka

Postup:

Akonáhle je vaša ryža uvarená, preceďte a oddeľte vodu, v ktorej je ryža varená. Nakoniec pridáme med.

Najprv si dôkladne vyčistite tvár a aplikujte masku na suchú pokožku. Nechajte ho pôsobiť chvíľu, kým nebude úplne suchý. Potom odstráňte masku a umyte si tvár ryžovou vodou.

Ryžová voda pôsobí ako zvlhčovač pokožky, ktorý môže zlepšiť krvný obeh, zabrániť starnutiu pokožky a znížiť zápal. Liečivé vlastnosti ryžovej vody vám dodajú čistú a dobre vyživenú pokožku. Má tiež mierne ochranné účinky na slnko.

Pre optimálne výsledky opakujte postup raz týždenne. Tvoja tvár bude vyzerať o desať rokov mladšie.

ZDROJ:healthyfoodteam.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>