Vedci zistili, že mlieko nie je dobré len pre kosti, ale robí zázraky aj s našou pamäťou

Mlieko je základné jedlo pre tých, ktorí chcú doplniť svoje zásoby vápnika. Podľa nedávneho výskumu je však mlieko dobré nielen pre kosti, ale aj pre pamäť.

Vedci zistili, že ľudia, ktorí pravidelne konzumujú mliečne výrobky – mlieko, jogurt, syr alebo dokonca zmrzlinu – dosahujú lepšie výsledky v testoch pamäti.

Profesionáli vyplnili vyčerpávajúci dotazník s najmenej 972 jednotlivcami analyzujúcimi stravovacie návyky. Účastníci boli okrem iného požiadaní, aby vysvetlili, ako často konzumujú mliečne výrobky, pijú kávu alebo fajčí cigarety.

Po zodpovedaní otázok museli respondenti zložiť osem prísnych testov. Títo účastníci skúmali svoje kognitívne, zaostrovacie a zapamätateľné schopnosti, ako aj ich učebné schopnosti.

Podľa výsledkov výskumu vedci dospeli k záveru, že tí, ktorí konzumujú mliečne výrobky najmenej päťkrát denne, dosahovali pri teste pamäti, inteligencie a koncentrácie oveľa lepšiu výkonnosť.

„Naše výsledky sú ďalším dôvodom, prečo ľudia začínajú svoj každodenný život šálkou odstredeného mlieka,“ uviedli vedci.

Dôvod, prečo má mlieko dobrý vplyv na pamäť, je ten, že výrobok obsahuje vysoké množstvo horčíka, čo bráni strate pamäti. Okrem toho mlieko poskytuje ochranu pred srdcovými chorobami a hypertenziou.

Existujú však výskumné tábory, ktoré tento nález silne vyvracajú a domnievajú sa, že mlieko môže skôr poškodiť ako spraviť dobre. Ak to preženiete, vaše telo môže zvýšiť hladinu nasýteného tuku, čo môže viesť k zdravotným problémom.

ZDROJ.filantropikum.com

 

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>