Vedci zistili, že každodenná konzumácia jabĺk oneskorí možný dátum predčasnej smrti

Skutočnosť, že jablká, rovnako ako ostatné ovocie, majú dôležitú sadu vitamínov a minerálov je už dávno známe a nie je tajomstvo.

Jedno jablko a narobí toľko dobra

Ale znova sa vedci z Austrálie rozhodli študovať vlastnosti tohto ovocia a urobili dôležité vyhlásenie, že každodenná konzumácia jabĺk oneskorí možný dátum predčasnej smrti o 35%. Aby sme dospeli k tomuto záveru, museli vykonať impozantne rozsiahlu štúdiu, ktorá trvala približne 15 rokov. V priebehu tohto obdobia bolo vybraných 1456 starších ľudí, ktorých vek sa pohyboval od 70 do 85 rokov. Každý z takmer jedného a pol tisíce dôchodcov jedli určitú časť ovocia každý deň a na základe toho austrálski odborníci dospeli k záveru, že priaznivý účinok na telo, ktorý vedie k zvýšeniu očakávanej dĺžky života, je účinok jabĺk v tejto strave. Tento experiment jasne ukázal, že aj jedno jablko, ktoré jedli denne, môže predĺžiť život v starobe.

Vedci poznamenávajú, že jablká majú podobný účinok na vysoký obsah flavonoidov v nich, veľmi aktívne biologické zlúčeniny, ktoré chránia rastliny v každom smere a vo veľkej miere určujú ich prospešné vlastnosti, ale nie sú produkované v ľudskom tele a vlákna, ktorých prospešné účinky na srdce, črevá a interná mikroflóra je už dlho známa. Práve tieto štruktúrne zložky jabĺk umožňujú výrazne znížiť riziko tvorby rakovinových nádorov a tiež vrátiť hladinu cholesterolu a krvného tlaku do bežnej miery. Tieto flavonoidy dodávajú telu vynikajúcu dávku antioxidantov, ktoré posilňujú pomenovanie a stoja, aby chránili naše bunky pred poškodením, čo je tak nevyhnutné v starobe.

O niečo skôr, anglickí vedci z Oxfordu publikovali svoj výskum jabĺk. Prišli k podobnému záveru, keď povedali, že vysoký obsah draslíka v nich im umožňuje znížiť riziko srdcového infarktu, keď sa konzumuje denne. Výsledky týchto štúdií opäť zdôrazňujú význam prírodných produktov pre ľudský organizmus, sú schopní pomôcť odborníkom pri zostavovaní aktualizovanej dennej stravy pre starších ľudí a snažiť sa minimalizovať spotrebu liekov získaných umelými prostriedkami.

 

ZDROJ:headinsider.net

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>