VEDCI VYSVETĽUJÚ, ČO SA STANE S VAŠIM TELOM, KEĎ PIJETE KÁVU KAŽDÝ DEŇ!

Zdravý nápoj!

Káva v nás vyvoláva pocit sústredenia a energie. O káve panuje bežné nedorozumenie. Je to super ? Aké sú dôsledky pre naše zdravie?

Koľko kávy by sme mali vypiť počas dňa? Keď sa dozviete o pôsobení kávy v tele, pochopíte, prečo sa používa práve týmto spôsobom .

Aj keď sa mnohí z vás rozhodnete zapiť ho niekoľkými lyžičkami cukru a smotany, jeho výhody môžete získať pitím čiernej, čistej kávy .

Musíme spomenúť, že by ste si mali vždy vyberať organickú kávu bez prísad, umelých aróm.

Zistite, čo sa stane, keď pijete kávu každý deň:

  1. Zvyšuje váš metabolizmus

Možno to je hlavný dôvod, prečo ľudia pravidelne pijú kávu. Všetci poznáme situáciu, keď sa v pondelok ráno zobudíte, nie ste pripravení na prácu, potom si dáte pohár radosti a zrazu sa budete cítiť ako zajačik Energizer.

Napriek tomu, že táto energia netrvá dlho, nepochybne nám pomáha začať náš deň správnym spôsobom. Je vedecky dokázané, že káva môže po cvičení zvýšiť váš metabolizmus.

  1. Káva zvyšuje zdravie mozgu

Mnoho štúdií ukazuje, že pitie 3 – 5 šálok kávy denne môže znížiť riziko demencie a Alzheimerovej choroby o 65% u mužov a žien stredného veku. Zistilo sa tiež, že káva môže znížiť riziko Parkinsonovej choroby o 32 – 60%.

Káva môže inhibovať adenozín, typ nukleozidu v mozgu, ktorý znižuje výpal neurónov a uvoľňovanie dôležitých neurotransmiterov vrátane dopamínu, norepinefrínu a serotonínu.

Vďaka svojej schopnosti blokovať serotonín môže kofeín zvyšovať v mozgu dobré chemické látky. Káva navyše dokáže zlepšiť náladu, pamäť, bdelosť, reakčný čas a kognitívne výkony.

  1. Cítite sa v ňom dobre

Prekvapujúca štúdia Harvardskej verejnej zdravotnej školy zistila, že dospelí muži a ženy, ktorí konzumovali 2 – 4 šálky kofeínovej kávy denne, mali 50% riziko samovraždy v porovnaní s ľuďmi, ktorí konzumovali bezkofeín alebo kávu vôbec. …

Káva je navyše plná antioxidantov a základných živín vrátane vitamínov B1, B2, B3 a B5, ako aj mangánu a draslíka. Všetky tieto živiny spolupracujú, aby ste sa cítili šťastnejšie!

  1. Máte znížené riziko vzniku rakoviny kože

Časopis Journal of the National Cancer Institute publikoval štúdiu, ktorá ukazuje, že starší dospelí, ktorí konzumovali 4 a viac šálok denne, mali o 20% nižšie riziko vzniku malígneho melanómu.

Odborníci tvrdia, že káva obsahuje rôzne antioxidanty a fytochemikálie, ktoré môžu účinne znížiť riziko rakoviny.

  1. Máte znížené riziko rakoviny pečene

HCC, hepatocelulárny karcinóm je považovaný za jeden zo šiestich najčastejšie diagnostikovaných druhov rakoviny. Verí sa, že je treťou najčastejšou príčinou úmrtí na rakovinu.

Jedna šálka kávy denne môže znížiť riziko HCC o 20%; 2 šálky pri 35% a 4 alebo viac šálok pri 50%. Podľa FDA by ste nemali brať viac ako 400 miligramov kávy denne alebo 4 šálky.

Ukázalo sa, že káva má schopnosť znižovať riziko cirhózy a rakoviny pečene. Určite to však konzumujte s mierou!

  1. Káva pomáha znižovať riziko cukrovky 2. typu

Harvardská škola verejného zdravia uskutočnila štúdiu, ktorá ukázala, že u ľudí, ktorí konzumovali viac ako 1 šálku kávy denne a zvyšovali svoje obvyklé množstvo po dobu štyroch rokov, došlo k 11% zníženiu rizika cukrovky 2. typu v porovnaní s ľuďmi, ktorí konzumovali rovnakú kávu množstvo kávy ako obvykle.

Navyše sa ukázalo, že ľudia, ktorí znížia príjem kávy o viac ako 1 šálku denne, zvyšujú riziko cukrovky druhého typu o 17%.

Teraz, keď ste vyzbrojení všetkými týmito poznatkami o výhodách kávy, dúfame, že vám tento lahodný liečivý nápoj bude chutiť aj naďalej!

 

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>