Vedci povedali prečo sú ovsené vločky na raňajky skvelý nápad

Kto nemá rád ovsené vločky? Ak tomu tak nie je, pravdepodobne ste nevyskúšali správnu chuť. Existuje toľko kreatívnych receptov ovsených vločiek!

Ovos je nielen báječný a milovaný mnohými, ale aj zdravý.

Výhody ovsených vločiek

  • Trávenie

Výskum ukazuje, že ovsené vločky sú fantastické pre gastrointestinálne problémy a zdravé trávenie. Plnená vlákninou, ovsená vňať podporuje sýtosť.

  • Energia

Ovsené vločky sú dobrým zdrojom energie, pretože ide o proteín bohatý uhľohydrát s nízkym glykemickým indexom. Nespôsobuje to s vašou hladinou cukru v krvi, ale pomáha pri spaľovaní tukov.

  • Strata hmotnosti

Okrem toho, že má vysoký obsah vlákniny, podporuje plnosť a znižuje riziko prejedania, ovsené vločky majú zlúčeninu nazývanú beta-glukán, ktorá tiež znižuje chuť do jedla.

  • Krvný cukor a cukrovka

Oatmeal má vysoký obsah vlákniny, čo spomaľuje uvoľňovanie cukru v krvi. Má tiež nízku GI, ktorá je ideálna pre tých, ktorí majú problémy s cukrovkou a krvným cukrom.

  • Krvný tlak

Oatmeal má vysoký obsah vlákniny, draslíka a vápnika. Sú všetky spojené so znížením krvného tlaku a znížením rizika koronárnych ochorení srdca.

  • Rakovina 

Výskum ukázal, že konzumácia ovsených vločiek môže znížiť riziko rakoviny o 20 percent.

Jedlo ovsené vločky je jasne zdravé. Nezabudnite si vybrať organickú odrodu. Keď ochutíte vaše ovsené vločky, uistite sa, že používať zdravé prísady, ako je napríklad škorica, med, javorový sirup, kakaové drviny, surový kakaový prášok, datle, hrozienka, surové orechy a semená a čerstvé ovocie. Vyhnite sa rafinovanému cukru a spracovaným alebo umelým zložkám. Získajte kreatívny spôsob, ako si každý deň vychutnať inú ochutenú ovsenú kašu.

ZDROJ:fitlive.tv

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>