Vďaka týmto jednoduchým piatim krokom, bude vaša práčka perfektne čistá, dá sa povedať ako nová

Stále si pamätám časy, kedy moja práčka chýbala v mojom dome. Poloautomatická, ručné umývanie, ktoré bolo oveľa nepohodlnejšie a pomalšie ako je teraz.

Potom, čo som si kúpila automatickú práčku, rovnako ako ostatní, stalo sa pranie záľubou.

Časom som však začala cítiť nepríjemné pachy z pračky. Všimla som si, že voda sa ohrievala oveľa dlhší čas, čo zvýšilo čas prania a v dôsledku toho sa zvýšila spotreba energie.

To ma samozrejme veľmi rozhnevalo, potom som sa pozrela na veci a uvedomila som si, že je čas vyčistiť stroj!

Ako očistiť práčku?

Po dôkladnom preskúmaní pokynov na použitie a viac informácií o tom, ako vyčistiť  práčku po tom, ako sme pozreli video koľko obsahuje nečistoty bubon a vnútro práčky.

ZostavilI sme päť dokonalých trikov, aby vaša špinavá práčka bola čistá. Rýchle, jednoduché a pohodlné!

1. Dvierka práčky

Po umývaní zostane nielen oblečenie čisté, ale aj dvere. Kedykoľvek je to možné, dvierka práčky nechajte otvorené tak, aby sa kvôli vlhkosti nezdeformovali.

2. Dverová guma (gumová izolácia)

Gumové tesnenie je často kontaminované, preto sa musí dôkladne vyčistiť. Môže sa to dosiahnuť akýmkoľvek čistiacim prostriedkom alebo sódou na pečenie.

Ak je vaša práčka veľmi špinavá a máte nepríjemné zápachy, treba použiť silný čistiaci prostriedok. Upozorňujeme, že prostriedky obsahujúce chlór sa neodporúčajú používať často, pretože môžu poškodiť a deformovať gumovú izoláciu.

Vložte trochu čistiaceho prostriedku na špongiu. Opatrne vytiahnite tesnenie smerom k vám a vyčistite oblasť okolo kovovej časti. Samotný tesniaci krúžok vyčistite rovnakou metódou. Dávajte pozor, aby ste nepotiahli krúžok, aby ste predišli poškodeniu.

3. Očistite bubon od vodného kameňa

Vápenec možno odstrániť z bubna a ohrievača pomocou veľmi jednoduchého, ale efektívneho spôsobu. A on dokonca ušetrí naše peniažky.

Vodný kameň sa najčastejšie skladá z uhličitanu vápenatého a horečnatého, proti nemu sa používajú organické alebo anorganické kyseliny. Takéto kyseliny sa nachádzajú v každej domácnosti. Môžete použiť ocot alebo kyselinu citrónovú.

Najjednoduchší spôsob používania kyseliny citrónovej je nasledujúci. Budete potrebovať 1 až 6 balíkov kyseliny citrónovej. Množstvo kyseliny citrónovej závisí od objemu plničky práčky a stupňa kontaminácie.

Naplňte dávkovač pracích prostriedkov kyselinu citrónovú a spustite práčku s programom s najvyššou teplotou a umývaním.

4. Dávkovacia nádrž

Vyberte nádobu podľa prevádzkových pokynov vašej práčky. Zvyšky čistiaceho prostriedku odstráňte akýmkoľvek detergentom a potom vyprázdnite nádobu.

Škvrny možno odstrániť zmesou octu a jedlej sódy. Namočte celý povrch nádrže do zmesi a nechajte ju 30 minút alebo dokonca niekoľko hodín.

5. Vyčistite filter práčky

Ak je filter silne znečistený, stroj nemôže v priebehu času vypúšťať vodu, takže voda začne prúdiť v ľubovoľnom smere. Našťastie čistenie filtra je veľmi jednoduchá úloha.

Otvorte kryt filtra. Toto sa zvyčajne nachádza v spodnej časti práčky. Pred vybratím krytu filtra položte na podlahu uterák a položte malú misku na odtokovú vodu.

Otočte kryt filtra proti smeru hodinových ručičiek a odstráňte z otvoru všetky nečistoty, ktorými môžu byť mince, vlasy, špáradlá a tisíce ďalších malých vecí. Vyčistite otvor, potom zatvorte a dajte prikrývku.

Ak vezmeme do úvahy tieto jednoduché tipy, vaša práčka bude vyzerať nielen ako nová, ale bude fungovať lepšie, oblečenie bude po umytí čistejšie, hladšie a voňavšie. Dúfame, že vám tieto tipy prinesú prospech.

Nezabudnite zdieľať tieto užitočné informácie so svojimi priateľkami, budú Vám vďační!

ZDROJ:bidista.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>