Vaše vlasy sa začali riediť? Začnite každý deň týmto vitamínom, aby sa oneskoril plešatý proces

S vekom sa vaše vlasy začínajú stenčovať a nemôžete sa im vyhnúť. V jednom je tento proces rýchlejší av iných je pomalší. Hovorí sa, že muži, ktorí majú veľa testosterónu plešatý najrýchlejší. Riedenie vlasov je často dôvodom vzniku komplexov pre mnoho ľudí. Snažíme sa to nejako zakryť, ale je to lepšie, ak sa proti tomu postavíme. Existujú produkty, ktoré nám pomáhajú vyživovať a posilňovať vlasy a zároveň znižovať ich stratu. Sú to biotíny.

Čo sú biotíny?

Biotín môže byť spojený s názvom lieku alebo doplnku stravy. Nič viac. Je to len ďalší názov pre vitamín B7. Je to mimoriadne dôležité pri udržiavaní dobrého stavu vlasov, ale aj nechtov a kože. Preto ho nájdeme v mnohých kozmetických výrobkoch. Prečo však trávia šťastie na kozmetike, pretože ide o organickú látku, ktorá sa prirodzene vyskytuje v prírode?

Biotín pomáha telu pri prijímaní živín zo spotrebovaných výrobkov. Čo to znamená? Jednoducho, že ak vaša strava nie je vyvážená a zdravá, biotínová suplementácia vám neprinesie veľa. Stojí za to pripomenúť, pretože môžete sledovať túto radu a doplniť biotín, ale nevšimnite si účinky, ktoré budú stratené na nezdravú stravu.

Ako zistím, že mi chýba biotín?

Všetko, čo musíte urobiť, je pozrieť sa na vaše vlasy, pokožku alebo nechty. Ak sú nechty krehké, vlasy vypadnú a koža je suchá a podráždená, je to jasný signál, že problém môže ležať na strane nedostatkov vitamínu B7.

Prírodné zdroje biotínu

Ak chcete zvýšiť množstvo spotrebovaného biotínu, môžete sa zamerať na dve skupiny produktov. Obsahuje produkty rastlinného a živočíšneho pôvodu. Pokiaľ ide o druhú skupinu, najlepším zdrojom budú pečeň a vajcia. Ak ho chcete doplniť konzumáciou rastlinných produktov, dosiahnite paradajky, špenát alebo celé zrná.

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>