Vaše uteráky budú znovu ako nové a ešte lepšie ako keď ste ich kúpili, len musíte s nimi urobiť tento trik

Pravdepodobne ste čelili situácii, keď vaše froté uteráky nakoniec stratia svoju mäkkosť a nadýchanie a dokonca aj schopnosť dobre absorbovať vlhkosť. Je to tak preto, že na nich zostávajú mydlá, saponáty a priemyselné zmäkčovadlá tkanín, vďaka ktorým je vlákno hrubšie. Počas doby uteráky a utierky niekedy majú nepríjemný zápach, ktorý nezmizne ani po praní v práčke.

Čo robiť s uterákmi? Vyhodiť?

Predtým, ako sa rozhodnete, že je potrebné zahodiť uteráky alebo ich dať na handry, skúste tento jednoduchý trik, o ktorom ste možno predtým nevedeli. Zložky potrebné na to sú verejne dostupné a veľmi lacné a výsledok vás prekvapí a všimnete si, že vaše uteráky opäť získali svoju mäkkosť a znova začali veľmi dobre absorbovať vlhkosť a získali úžasnú vôňu.

Čo je tento trik?

Uteráky sa kazia najčastejšie, pretože sú predčasne a nesprávne prané. Existuje jednoduché pravidlo. Uteráky si vymieňajte raz týždenne. A umyte ich raz mesačne pomocou tohto jednoduchého triku.

Na pranie uterákov tiež nepoužívajte aviváž! Pretože v skutočnosti hromadenie vo vláknach spôsobuje, že naše uteráky sú tvrdšie a strácajú schopnosť dobre absorbovať vlhkosť.

Ak vaše uteráky začali cítiť nepríjemne, potom s najväčšou pravdepodobnosťou nahromadili zvyšky mydla, ktoré sú pre oko neviditeľné, ale prejavia sa týmto spôsobom.

Na vrátenie jemnosti, mäkkosti a sviežosti uterákov existuje jednoduchý a cenovo dostupný spôsob. Z tohto dôvodu sú dvoma univerzálnymi ingredienciami, ktoré sú v každej domácnosti, jedlá sóda a ocot.

Kombinácia týchto prísad pomôže zbaviť sa znečistenia, zápachu a zostanú veľmi mäkké uteráky.

Budete potrebovať:

  • 1 šálka octu
  • 1/2 šálky jedlej sódy
  • horúca voda

Čo musím urobiť?

Vložte uteráky do práčky, vyberte režim prania, keď je voda čo najhorúcejšia. Nalejte ocot do nádoby kde dávate tekutý prací prostriedok a začnite s praním (BEZ Oplachovania a žmýkania)
Po skončení umývacieho cyklu vložte do nádoby na prášok sódu a znova spustite cyklus, už s prepláchnutím a odstreďovaním.

Vaše uteráky sa potom znova stanú novými. Užite si to!

ZDROJ:jensprav.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>