Vaše muškáty budú najkrajšie na celej ulici, stačí tak málo, použiť tieto triky

Muškáty nie sú nijako náročné. Táto rastlinka väčšinou krásne kvitne od jari do jesene aj na tých najbežnejších záhradách a terasách. Darí sa im takmer všade a jediné, čo k svojmu maximálnemu pohodliu a šťastie potrebujú, sú kvetináče s odvodňovacími otvormi.

Muškáty sa vám odvďačí úrodou, ktorá je veľmi bohatá na pestré kvety. Prinášame Vám niekoľko tipov, ako si vybrať tie správne muškáty, ak si ich ešte len kupujete a ako pomôcť tým existujúcim, ktoré už doma nejakú dobu máte.

Tipy na vypestovanie nadherných muškátov


1) Ak si už vyrastené muškáty vyberáte v kvetinárstve, venujte pozornosť hlavne listom.

2) Zelené a pevné listy sú stopercentné zárukou zdravia muškátov.

3) Použite banánovú šupku. Dajte ju na kus papiera a nechajte vysušiť.

4) Potom rozdrvte na malé kúsky a pridajte do zálievky. Šupka obsahuje potrebné živiny a to hlavne draslík. Ten rast pelargónií výrazne ovplyvňuje.

5) Zbavte vždy rastlinu starých a suchých kvetov. Zaberajú len miesto kvetom novým.
Stavte je vždy v ich čase. Potom im poskytnite dostatok slnka.

6) Muškáty potrebujú veľa svetla. Nájdite pre ne vhodné miesto.

7) Odstraňujte pravidelne suché a mŕtve listy. Vyzerajú jednak neesteticky a navyše zbytočne uberajú živiny listom zdravým.

8) Ak rastlina začne schnúť a listy stráca sýtosť a pružnosť, dajte v tejto kritickej dobe pozor, aby muškáty neboli v tieni.

9) Muškáty zalievajte ráno, alebo večer. Môžete ich sem tam tiež normálne osprchovať. Uľavíte im tak od chémie, ktorú používate na prípadné škodcov.

Zdieľajte tieto super tipy na pestovanie muškátov aj s vašimi priateľmi! Určite sa im tiež bude hodiť!

ZDROJ: bidista.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>