Vaša pleť bude nádherne žiariť aj bez drahých prípravkov- vyskúšajte túto zmes, dokáže divy!

Od dávna vieme, že žiariaca pleť vyžaduje správne ošetrovanie a dôkladnú starostlivosť. Je dôležité si umývať tvár aspoň 2-krát denne ak chcete aby vaša pleť vyzerala mlado. Ďalšou dôležitou vecou je druh prostriedku ktorým si čistíte pleť.

Mnoho produktov dostupných v obchodoch sú plné chemikálií ktoré robia čokoľvek len nepomáhajú vašej pleti. Preto je príprava domáceho prostriedku na čistenie pleti asi vašou najlepšou alternatívou.

Dnes vám predstavíme recept na čistenie pleti, ktorý urobí divi s vašou pleťou.

Obsahuje len 2 ingrediencie:

Kokosový olej a jedlú sódu, zmiešajte a očistite so zmesou pleť, obe sú extrémne výhodné pre pokožku a robia ju jemnou a žiariarivou. Nechajte chvíľu stáť a potom tampónom zotrite.

Kokosový olej

Má antibakteriálne a liečebné účinky ktoré fungujú skvele pre problematickú pokožku a poskytujú výživu pre každý druh pleti. Kombináciou kokosového oleja a jedlej sódy dostávate zmes ktorá redukuje tvrdosť a funguje ako skvelý čistič tváre.

Sóda bikarbóna

Hydrogén uhličitan sodný, tiež nazývaný ako sóda bikarbóna je najpoužívanejšia ingrediencia v kuchyni. Je to všestranná ingrediencia, ktorú môžete použiť všade, vrátane v domácich liečbach, pri bielení zubov, odstraňovaní zápachu a pri vyrovnávaní hladiny pH pokožky. Akné je hlavným dôvodom nevyrovnanosti pH a teda sóda bikarbóna môže byť použitá na zabránenie vzniku zápalov kože.

ZDROJ: healthyholisticworld.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>