Váš plynový sporák a rúra na pečenie môže svietiť ako nová, stačí použiť túto zmes

Môže mať starý plynový sporák, alebo najmodernejší, na každej fotografii musí byť vyčistená. Táto úloha nie je najobľúbenejšia činnosť v domácnosti. Plynový sporák čistíme pravidelne, pretože nikto nemá rád mastné škvrny na povrchu alebo v rúre, čo spôsobuje nepríjemnú vôňu.

Ako čistiť rúru?

Máme veľmi dobrý recept, ktorý je veľmi účinný a odstraňuje nepríjemné zápachy bez použitia nebezpečných chemických látok.

Čo potrebujete:

  • jedlá sóda
  • voda
  • ocot

Mixujte sódu s vodou, dostanete krémovú látku, ktorá dokáže čistiť akúkoľvek časť sporáka. Potrite touto zmesov rúru a nechajte, ak sóda na pečenie začne hnednúť, znamená to, že rozpúšťa tuk obsiahnutý v rúre.

Ako dlho to dovolíme, aby sa prejavila?

Zvyčajne po 12 hodinách sa rozpustený tuk rozpustí, najlepší čas, aby ste zmes nechali pôsobiť cez noc. Nasledujúci deň s mokrou handrou sa rúra dôkladne utrie a potom sa použije ocot. Pridajte ocot do fľaše a  postriekajte rúru. Rúru zohrejte a nechajte ju asi 15 minút vysušiť. Výsledok vás prekvapí!

Čistenie ružice plynového sporáka

Budete potrebovať vrecko a musíte dať do neho zmiešanú zmes ako ste použili v predchádzajúcom recepte. Vložte ružice plynového kachlí do vrecka s krémom sódy na pečenie a nechajte ju cez noc. Ráno zotrietete mastnotu z ruží a vaše kachle budú znova žiariť.

ZDROJ:bidista.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>