Varovanie lekárov: Okamžite prestaňte kupovať HOT DOGY a dávať ich jesť vašim deťom. V prípade, že to neprestanete robiť, môže sa stať toto…

Lekári vám odporúčajú, aby ste prestali dieťaťom dávať hot dog! HOT DOGY sú obľúbené jedlo miliónov ľudí, najmä v Amerike.

Štúdie ukázali, že len 4. júla každý rok Američania ich konzumujú viac ako 155 miliónov. Je to dosť strašné číslo.

Lekári radili rodičom, aby prestali dať svojim deťom hot dogy a existuje veľa dôvodov.

Štúdie ukázali, že deti, ktoré konzumujú viac ako tucet hot dogov mesačne, majú o 9% vyššie riziko leukémie. Ak otec často často jedol hot dogy pred počatím, jeho dieťa má zvýšené riziko rakoviny.

Okrem toho, ak matka konzumuje viac ako 1 hot dog za týždeň počas tehotenstva, existuje zvýšené riziko, že jej dieťa dostane nádor na mozgu.

Dôvod týchto vážnych vedľajších účinkov pri konzumácii hot dogov je v prídavkoch dusitanov, ktoré sa pridávajú do ich výroby na prevenciu botulizmu.

Počas procesu varenia sa tieto nitridy spájajú s amínmi v mäse a vytvárajú extrémne nebezpečnú zlúčeninu spôsobujúcu rakovinu známu ako N-nitroso.

Preto, ak sú hot dogy vaše obľúbené jedlo a nemôžete sa im úplne vyhýbať, mali by ste určite obmedziť porcie alebo použiť len mäso bez dusitanov .

ZDROJ:fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>