Väčšina z nás nevie, ako sa správne starať o orchideu! 5 dôležitých faktov, ktoré rastlina potrebuje

Orchidea je kvetina, ktorá sa páči ľuďom, rastlina, ktorá je dnes najviac vyhľadávaná.

Orchidea je krásna, ale veľmi jemná rastlina, ak nebude o ňu správne postarané, nebude dlho žiť. Dnes by sme vám radi poradili, ako sa správne starať o svoju orchideu.

1. Do akej nádoby vložiť orchideu

Každá rastlina potrebuje svetlo av prípade orchideí korene, preto ju predávajú v priehľadnej plastovej nádobe. Neodporúča sa transplantáciu orchidey z priehľadného obalu, ale ak ju chcete transplantovať, mali by ste si kúpiť podobnú.

2. Ako zaliať orchideu

Orchidea nemá rada veľa vody, zalievame ju každých 5-7 dní v teplom období a každých 10 dní v chladnom období. Polievanie sa robí zvláštnym spôsobom umiestnením orchidey do kvetináča vo väčšej miske obsahujúcej vlažnú vodu. Nechajte vodu dosiahnuť dno nádoby, nechajte ju tam 5 minút a potom z hrnca odstráňte všetku prebytočnú vodu. Na tento účel nepoužívajte vodovodnú vodu, pretože je pre zariadenie príliš tvrdá. Najlepšie je kŕmiť sýtenou minerálnou vodou.

3. Orchidea a svetlo

Orchidea miluje svetlo, ale neumiestňujte ju na miesto, kde sú slnečné lúče rovné. Umiestnite ho na jasné miesto. Nemeňte svoje umiestnenie často, pretože nebude kvitnúť.

4. Presadenie orchidey

Orchidea je rastlina, ktorá nemá rada zmeny, preto by sa mala transplantovať iba raz za dva roky. Dôležitá poznámka, keď kvitne nemala by byť transplantovaná. Nový kvetináč by mal byť dostatočne veľký na 2 nové výhonky orchideí a mal by byť vždy priehľadný.

5. Orchidea a teplota

Orchidea má rada teplotu medzi 21 a 29 stupňov počas dňa a medzi 15 a 18 stupňov C v noci.

ZDROJ.ketkes.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>