V žiadnej domácej lekárničke prvej pomoci by nemali chýbať esenciálne oleje a povieme vám prečo

Vedeli ste, že esenciálne oleje sa používajú nielen v kozmetike. Majú tiež liečebné vlastnosti. Je dobré mať ich v lekárničke prvej pomoci. Pomáhajú nám vyrovnať sa s väčšinou menších incidentov a nehôd, ako je popáleniny, poranenie, výtok, chrípka, bolesť atď. V prípade, že vaše zranenie alebo vaša choroba nie je vážna, liečba s éterickými olejmi bude veľmi účinná.

Ak chcete vybrať esenciálne oleje pre svoju vlastnú súpravu prvej pomoci, najprv rozhodnite o rozsahu problémov, zranení a chorôb, ktoré sú špecifické pre vašu rodinu, a potom vyberte potrebné éterické oleje a pripravte potrebné zmesi, aby ste ich mali v správnom čase.

🌸Karafiát

Silný liek proti bolestiam (bolesť zubov, reumatizmus, artritída atď.). Môže byť použitý pri infekčných ochoreniach. Dobre dezinfikuje miestnosť.

Osviežovač vzduchu na prevenciu infekčných ochorení: 3 kvapky klinčekov, škorice a oranžovej.

🌸Geranium

Upokojujúci tonikum pre nervový systém. Znižuje úzkosť a depresiu, zlepšuje náladu. Zbavuje telo toxínov. Dobré pre malé popáleniny.

Masáž pre zápal hrdla: pridajte 10 kvapiek pelargónie, citrónu a myrhy na 10 ml základného oleja.

Ginger

Stimuluje a stimuluje. Je dobré pre rôzne typy gastrointestinálnych porúch. Stimuluje krvný obeh. Ako analgetikum sa používa na reumatizmus, artritídu, výrony a iné svalové bolesti.

Masáž pre opuchnuté kĺby alebo výrony: pre 10 ml základného oleja pridajte 1-3 kvapky cypriša, zázvoru a harmančeka.

🌸Lavender

Upokojuje nervový systém. Dobré pre bolesti hlavy a migrény. Nepostrádateľný olej na uhryznutie hmyzom, malé rezy a odreniny, obyčajné a spálenie. Levanduľový esenciálny olej podporuje regeneráciu pokožky.

Na zmiernenie recidivujúcej bolesti jemte levanduľový olej v dolnej časti chrbta a spodnej časti brucha. Pomôže tiež udržiavať mentálnu rovnováhu.

Lemon

Posilňuje imunitný systém. Silné antiseptické látky. Dobre dezinfikuje miestnosť.

Pre infekcie dýchacích ciest naneste niekoľko kvapiek zmesi esenciálnych olejov z citróna, rozmarínu a eukalyptu v pomere 1: 1: 2 na vreckovke.

🌸Melissa

Keď emočný stres má utišujúci účinok a povznášanie. Dobré sedatívne. Tiež protizápalové. Dobré pre ženský reprodukčný systém.

Relaxačný a upokojujúci kúpeľ: 2-3 kvapky citrónového balzamu, harmančeka a šalvie na kúpeľ.

🌸Jalovec

Má všeobecný stimulačný účinok. Je známy svojou schopnosťou eliminovať toxíny. Dobrý antiseptický.

Masáž brucha na odstránenie toxínov po pití alkoholu alebo tučných jedál: pridajte 10 kvapiek grapefruitu na 10 ml základného oleja a 1-2 kvapky borievky a fenyklu.

🌸Mäty piepornej

Dobrá liečba pre nachladnutie a ochorenie horných dýchacích ciest, ako aj pre akékoľvek problémy s gastrointestinálnym traktom. Analgetikum.

Aromatická zmes pre respiračné infekcie: v rovnakých pomeroch máta, borovica a eukalyptus.

🌸Neroli

Ako prirodzený trankvilizér zmierňuje stres a upokojuje nervový systém. Stimuluje krvný obeh.

Relaxačný a upokojujúci kúpeľ: 2-3 kvapky citrónového balzamu, harmančeka a neroli vo vani.

🌸Niauli

Posilňuje imunitný systém. Veľké antiseptické, antibakteriálne a protiplesňové činidlá. Podľa svojich vlastností môže nahradiť esenciálny olej čajovníka s príjemnejšou sladkou arómou.

Pre cystitídu sa osušte 4-6 kvapiek niaulov alebo čajovníka.

Harmanček

Upokojuje nervový systém a zmierňuje podráždenosť. Zmierňuje bolesti hlavy. Má upokojujúci účinok na gastrointestinálne problémy. Antiseptikum.

Pre neuralgiu, masáž v oblasti bolesti a zovretého nervu: pridajte 2-3 kvapky harmančeka, pelargónu a mäty piepornej do 10 ml základného oleja.

🌸Čajový strom

Najsilnejší antiseptický, antibakteriálny a protiplesňový prostriedok. Odporúča sa na rany a popáleniny, uhryznutie hmyzom a plesňové infekcie.

V prípade huby do nohy pridajte 4-5 kvapiek čajového stromu alebo niauli do kúpeľa na nohy.

🌸Eucalyptus

Skvelá antivirotika. Má antipyretický účinok. Pomáha tiež pri infekčných ochoreniach.

Masťový prostriedok proti cystitíde: pridajte 10 kvapiek eukalyptu a neroli do 10 ml základného oleja.

ZDROJ:di-via.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>