V mojej chladničke to vždy dobre vonia. 10 trikov, ktoré používajú dokonca aj kuchári!

Osvedčené metódy, vyskúšajte!

Chladnička, náš priateľ a súdruh. Bez nej je ťažké si predstaviť existenciu modernej rodiny. Je desivé myslieť si, že sa náhle zlomí. Koniec koncov, obsahuje to najchutnejšie a udržiava ho čerstvé. Vo vnútri sa však niekedy objaví nepríjemný zápach, ktorý kazí chuť do jedla.

Aktívne uhlie

Zápach musí byť odstránený a vieme, ako aktívne uhlie, prášok, dobre zvláda túto úlohu. Nádobu s týmto práškom nechajte v chladničke. Počas noci absorbuje všetky zastarané a cudzie pachy.

Ako preventívne opatrenie sa môže aktívne uhlie udržiavať v chladničke neustále. Stačí urobiť otvory vo veku malého kontajnera, vložiť do nich rozdrvené tablety a vložiť do dvierok. Hlavná vec je nezabudnúť pravidelne meniť obsah. V opačnom prípade neprinesie veľa výhod. Je dobré, že uhlie sa dá ľahko získať, takže s tým by nemal byť problém.

Ocot

Pomáha tiež čistenie za mokra pomocou octu. Utrite všetky steny a police chladničky handrou navlhčenou v octe. Aby sa efekt posilnil: na poličku môžete na poličku navyše nechať pohár octu. Existuje ďalšia časovo náročnejšia metóda, ale pomôže odstrániť aj tie najmódnejšie vône.

Zrieďte 1/1 vodou a týmto roztokom umyte chladničku. Po vyčistení nechajte dvere na niekoľko hodín otvorené, aby štipľavý zápach amoniaku zmizol.

Káva

Ďalším spôsobom je príjemnejší, ale drahší. Pečte trochu čerstvo zomletej kávy a vložte ju do otvorených nádob v mrazničke a hlavných komorách vašej domácej jednotky.
Silný a samotný nápoj majú podobný účinok a môžu sa tiež použiť. Poznámka: nápoj musí byť horúci a chladnička musí byť odpojená od zdroja napájania.

Sóda

Ak neustále udržiavate v chladničke otvorenú nádobu sódy, potom ste po celé mesiace poistení proti neočakávanej aróme. Mokré čistenie je možné vykonať aj pomocou sódy. Bude to veľmi efektívne.

Ražný chlieb

Kôry ražného chleba rozložené v chladničke na rôznych úrovniach pomáhajú zbaviť sa cudzích pachov v chladničke. Jablko, syr alebo surové zemiaky nakrájané na kúsky majú rovnaký účinok.

Čajové vrecká

Čajové vrecká umiestnené na policiach dokonale absorbujú cudzie pachy.
Výplň maciek, soľ a cukor nie sú horšie ako iné látky, ktoré bojujú proti nepríjemným zápachom. Položte ich do chladničky v otvorenom obale a budú robiť svoju prácu.

Citrón

Iný spôsob: čistenie roztokom citrónu. Šťavu vytlačte z polovice citróna, zmiešajte s vodou a chladničku utrite zvnútra handrou namočenou v tomto roztoku. Táto metóda dokonale opraví výsledok bežného mokrého čistenia.

PS Ak sa vám záznam páčil – zdieľajte tajomstvá so svojimi priateľmi!

ZDROJ:top100ru.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>