Užívajte tento vitamín a komáre vám dajú počas leta pokoj

Práve počas týchto horúcich dňoch komáre začnú lietať a napádať okolitých ľudí. Spôsobujú obrovské nepríjemnosti ako je napríklad štípanec ktorý neuveriteľne svrbí.


Využívanie chemikálií na odpudzovanie komárov nie je to čo každý chce. Taký repelent je na trhu už od roku 1956, a nie každý ich má rád, či už kvôli ich zápachu alebo vedľajším účinkom.
Ak ste jedným z tých ktorí odmietajú striekať na seba chemikálie, máme pre vás dobrú správu. Namiesto chemikálií môžete využiť vitamín B1! Jeho konzumáciou nielenže budete odpudzovať komáre, ale tiež nebudete cítiť žiadne vedľajšie účinky a ušetríte peniaz!

Vitamín B1 (tiamín)

Tento ve vitamín rozpustný vo vode, je potrebný pre telo aby fungovalo správne a aby bolo zdravé. Môžete ho nájsť v potravinách ako je brokolica, cibuľa, zelené fazule, kel, špenát, kapusta, baklažán či slnečnicové semená a hrá dôležitú úlohu v boji proti stresu.

Tiež zlepšuje imunitný systém. Pokiaľ máte dostatočné množstvo tohto vitamínu vo vašom tele, vaše telo bude produkovať zápach ktorý komáre neznášajú a teda ich budete odpudzovať. Tento zápach, avšak, ľudia nie sú schopní zachytiť.
Poznámka:

Tieto teórie ešte neboli vedecky potvrdené, ale ľudia užívajúci tento vitamín vedia o čom hovorí, pretože si to vyskúšali sami.

Ak to chcete vyskúšať, mali by ste brať 100 mg vitamínu B1 (tiamín) denne, už za 2 týždne by ste mali uvidieť to, ako sa vám komáre vyhýbajú oblúkom! Ak to nefunguje, vyskúšajte tento recept!

Prírodný repelent: 

budete potrebovať

  • čajovníkový a levanduľový olej 
  • vilín 
  • studenú prevarenú vodu

Do sprejové fľaši nalejte do polovice vodu, následne pridajte ½ čajovej lyžičky hamamelu, 15 kvapiek čajovníkového a levanduľového oleja. Tieto ingrediencie následne zmiešajte. Aplikujte na vašu kožu a komáre už okolo seba neuvidíte!

ZDROJ:takprosto.cc

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>