Užitočný trend- voda s ovocím, 5 receptov ktoré nielen zahasia váš smäd, ale aj zlepšia váš zdravotný stav a vzhľad

Všetci vieme, že balené šťavy a sladké nápoje s karbonátormi nezahasia váš smäd, neprinášajú vám žiadne výhody pre vaše zdravie a sú pomerne drahé. Ak sledujete svoju postavu alebo hladinu cukru v krvi, mali by ste tieto nápoje opustiť úplne.

Ale len piť vodu nie je zaujímavé! Pokúste sa pridať do bežnej vody ovocie a voňavé byliny. Môžete pridať toľko, koľko chcete. Len pred pitie tejto vody nechajte stáť najmenej 30 minút.

Budete mať obyčajnú vodu s jemnou príjemnou chuťou a jemnou arómou. Takáto ovocná voda pozitívne ovplyvňuje zdravotný stav. Predstavíme vám 5 receptov, ktoré zlepšia váš zdravotný stav a vzhľad!

Ovocné nápoje

Jahoda, citrón a bazalka

Tento nápoj je veľmi užitočný. Bazalka zlepšuje vstrebávanie živín a posilňuje nervové tkanivo. Jahoda zvýši imunitu, pomôže normalizovať krvný tlak a posilní steny ciev.

Mnoho ľudí vie o výhodách citróna. Používa sa v prípadoch poškodenia metabolizmu, ochorení gastrointestinálneho traktu, urolitiázy a boja proti prechladnutiu.

Čučoriedky a oranžové
Čučoriedky zlepšujú videnie a pamäť. Je vynikajúcim nástrojom prevencie rakoviny a skorých vrások. Kyselina pantoténová, ktorá sa nachádza v čučoriedkach, urýchľuje metabolizmus.
Pomaranč je ovocie, ktoré podporuje spoločné posilnenie tela. Má tiež pozitívny vplyv na kardiovaskulárny, nervový a endokrinný systém človeka. Toto citrusové plody je vhodné pre ľudí, ktorí dodržiavajú diétu, pretože majú len veľmi málo kalórií.

Jahody, limetky a uhorky
Pravdepodobne vás prekvapí, že tieto tri zložky sú v nápoji, ale je to tak, a dokonca aj veľmi dobré. O užitočných vlastnostiach jahôd, už viete. Limetka podporuje normalizáciu hmotnosti, znižuje hladinu „zlého“ cholesterolu, spomaľuje proces starnutia.
Uhorky sú užitočné pre ľudí, ktorí chcú schudnúť. Obsahujú len 15 kcal na 100 gramov. Aj čerstvé uhorky prispievajú k odstráneniu toxínov z tela.

Oranžová a koriander
O užitočných vlastnostiach už viete. Ale koriander sa používa na zníženie bolesti, zlepšenie účinnosti a liečbu žalúdočných porúch.
Piť nápoj s prídavkom pomaranču a koriandra odporúčame piť tým, ktorí chcú stratiťť váhu. Šťava z týchto výrobkov sa používa na zvýšenie chuti do jedla.

Čučoriedka a levanduľa
Užitočné vlastnosti čučoriedok už boli uvedené vyššie. Levanduľa bude pôsobiť ako antiseptické, upokojujúce a antispastické, ak pridáte do vody vodu. A jeho vôňa vám pomôže zbaviť sa napätia a relaxovať.

Pokúste sa pripraviť takú chutnú a užitočnú vodu. Môže sa uchovávať v chladničke maximálne tri dni. Takáto voda s ovocím sa tiež stane nezvyčajnou dekoráciou slávnostného stola – prekvapenie ich hostí … slúžia namiesto minerálnej vody s prídavkom ovocia a bylín!

Zdieľajte tieto nezvyčajné nápady so svojimi priateľmi!

ZDROJ:amazingajmer.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>